Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 18:05 Bu haber 726 kez okundu
 
Mustafa Demir, görevi devraldı
31 Mart yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında oyların yüzde 47,37’sini alarak başkan seçilen Mustafa Demir önce mazbatasını aldı ardından ise Zihni Şahin’den görevi devraldı.
SİYASET Haberi
Mustafa Demir, görevi devraldı


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde düzenlenen törene; ilçe belediye başkanları, geçmiş dönem belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar partililer, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Mustafa Demir, 'İlkadım ve Atakum'da da asla ayrım yapamadan güç birliği ile birlikte çalışma profilimize ve hedefimize katkı sağlamaya yönelik hareket edildiğinde hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz' dedi.

Mustafa Demir'in Mazbatasını almasının ardından AK Parti İl Başkanlığında toplantı düzenlendi. Daha sonra Samsun Büyükşehir Belediye Binası önünde devir teslim töreni yapıldı.Programda ilk olarak konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Bugünün haklı gururunu yaşıyoruz. Çünkü Samsun’da büyükşehir dahil olmak üzere 16 belediyeyi kazanarak bu Cumhur İttifakı’nı taçlandırdık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Seçim bitti, şimdi halka verilen sözlerin icraata geçme zamanıdır. Bizlerde bu icraatın yanında ve içinde olacağız. Herkese hizmet getirmeye çalışacağız” dedi.

 

Göreve seçilen belediye başkanı ve meclis üyelerine başarılar dileyerek konuşmasına başlayan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, “Samsun’umuza 19 sene hizmet veren ve milletvekili olarak görevine devam eden ve Samsun’umuzu marka şehir haline getirmek isteyen sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Görevi devredecek olan Zihni Şahin başkanıma vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum ve bundan sonraki yaşantısında sağlık sıhhat diliyorum. 31 Mart’ta tercihini Cumhur İttifakı’nda yana yapan tüm Samsunlu hemşerilerime muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Çalışmalar döneminde emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Zihni Şahin, “Hizmetlerin, görevin, her şeyin bir sonu var. Görevi, üç dönem milletvekilliği ve bakanlık yapmış değerli kardeşim Mustafa Demir beye devredeceğim. Tecrübeli ve deneyimli bir kişiye devretmekten dolayı onurluyum. Gözümüz arkada kalmayacak. 9 yılı aşkın süre Bafra’da, 11 ay büyükşehirde görev yaptık. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘gönüller yapmaya’ geldim.

Bu anlayış ve ortak akılla, hizmet etmeye çalıştım. Bafra’da iki dönemde 100 üzerinde projeyi, büyükşehirde ise Yusuf Ziya Yılmaz’ın emanet ettiği projeler dahil olmak üzere 200 üzerinde projeyi de hayata geçirdik. Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Bundan sonrada göreve başlayacak olan Mustafa Demir beye de başarılar diliyorum, Allah yar ve yardımcısı olsun. Önümüzdeki dönemde birlik ve beraberlik halinde büyükşehrin rehberliğinde ilçe belediye başkanlarımız Samsun’umuza değer katar. Tüm büyükşehir belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum, haklarını helal etmelerini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

ULAŞILABİLİR BELEDİYE BAŞKANI
Geleceğe yürüme konusunda Samsun’un en güçlü kent olduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bizi bu hizmete layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizim seçim kampanyamız daha çok oy almaya yönelmekten ziyade, kentin mevcut durumunu, gelecek potansiyelini, Türkiye için önemini, Samsun’un geleceği bilen birisi olarak proje demetine dönüştürdük. Projelerimiz ciddi anlamda kabul gördü. Gelecek 5 yılda emaneti yerine getirirken, nefsani hiçbir konuda gelecek hedefimizden alıkonmayacağız.

Bizim proje demetimiz görevi devraldığımız andan itibaren başladı. Bu bunun başlangıcıdır. Yoktan var etmeyeceğiz. Asla sihirbazlık da yapmayacağız. Tüm imkanlarımızı, tüm beşerî sermayemizi, Cumhur İttifakı’nın siyasi gücümüzü ve 1 milyon 350 bin Samsunlunun gücünü, enerjisini ve sinerjisini hizmetimize katacağız. Seçim kampanyasında negatif enerji verecek ifadeleri kullanmadığım gibi bugün de hizmet ederken de kullanmayacağım. Samsunluların proje ve önerilerine açık olacağız. Yüzde 100 ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağız” diye konuştu.

 

KESİN ÇÖZÜMÜ HEDEFLEYEN PROJELER
Samsun’un Karadeniz’in başkenti olduğunu vurgulayan Başkan Demir, “İş, aş konusunda Samsun, Türkiye’nin en avantajlı şehri. Kesin çözümü hedefleyen proje demetimizi hayata geçireceğiz. 2 ilçemizde Cumhur İttifakı’nın belediye başkanları yok. Az bir oy oranıyla Cumhur İttifakı’nda değil.

İlkadım ve Atakum’da da asla ayrım yapamadan güç birliği ile birlikte çalışma profilimize ve hedefimize katkı sağlamaya yönelik hareket edildiğinde hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından Demir, başkanlık makamına geçip görevi Zihni Şahin'den devraldı. Zihni Şahin’e ise çiçek verildi. Daha sonra Başkan Demir, makamında tebrikleri kabul etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Mustafa, Demir,, görevi, devraldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı