Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 14:42 Bu haber 2023 kez okundu
 
Mustafa Demir projelerini anlattı
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, düzenlenen lansman ile projelerini tanıttı.
SİYASET Haberi
 Mustafa Demir projelerini anlattı


Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını  AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu yaptı

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da konuşmasında, "2001’den bugüne kadar çokça seçimler atlattık. Her birinde milletimizle farklı duyguları ama yine ortaklıklarımız üzerinden verdik. Önümüzdeki 31 Mart seçimleri için şimdi dünden daha güçlüyüz. 15 Temmuz’da meydanlarda kurduğumuz bu gönül birlikteliğimizin adresi olan Cumhur İttifakı’nın birbirinden kıymetli 17 belediye başkan adayıyla 31 Mart sonrasında şehrimizin emanetini en üst seviyede taşıyacak olan Mustafa Demir ile yola devam edeceğiz" dedi.

YERALTINA KATLI OTOPARKLAR YAPACAĞIZ

Projelerini tanıtmak için kürsüye çıkan  Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Demir Samsun’da yol ve otopark konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek, "Bunun tek çözüm yolu, Canik’ten başlayarak Hançerli’de dahil üstü bölgelerimizde ve mahallerimizde çiftliğin üstü ve altı, Gazi Caddesi’nin üstü ve altı, Pazar Mahallesi, Hançerli Mahallesi. O bölgelerde tesrif ettiğimiz yapı adalarını otopark ihtiyacını karşılayacak şekilde planlayarak ve kamulaştırıp o adaları yıkıp altına iki kat otopark üstünü de yeşillik olan bir yaşam alanına dönüştüreceğiz. Otopark sorununu çözene kadar bu çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki 5 yılda büyük çapta bu çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz" diye konuştu. 

ESKİ FUAR ALANINA YENİ KONSEPT

Samsun Fuar, Kültür, Turizm, Ticaret, Eğlence ve Yaşam Merkezi’ni hayata geçireceklerini ifade eden Demir, "Samsun eski fuar alanını yeni konsepte , yeni tekniğe göre, yeni projeyle birlikte hayata geçirmek üzere çalışmalara başlıyoruz. Bunu yaparken Samsun’a simge olabilecek bir meşaleyi andıran bir projemiz olacak. Orada insanlarımız, Samsun’a gelen turistlerin fotoğraf çektirdiği ve Samsun’a güzel bir marka değeri katabilecek tekne üzerinde iskeleyle beraber restorantların olduğu bir fuar alanı olacak. 24 çeşit alanda 15’er gün arayla yaz kış ticari anlamda bir fuarcılığın icra edildiği bir fuarı da bunun içerisine yerleştireceğiz. İçerisinde mescit, çocuk oyun alanı, yaşam alanı, kafelerin olacağı bir fuarı Samsun’a tekrar kazandıracağız" şeklinde konuştu. 


Demir’in proje lansmanının ardından protokol üyeleri toplu fotoğraf çektirildi.

Tanıtım Programına ayrıca, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, Cumhur İttifakı AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Cumhur İttifakı ilçe Belediye Başkan Adayları, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Üyeleri, iş dünyasının temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Mustafa, Demir, projelerini, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı