Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 17:59 Bu haber 6241 kez okundu
 
Necattin Demirtaş İYİ Parti'ye geçti
9 Ocak tarihine kadar Cumhur İttifakı'ndan İlkadım Belediye Başkan adaylığı bekleyen ve gerçekleşmeyince bir iki gün önce MHP'den istifa eden Necattin Demirtaş bugün İlkadım'ın İYİ Parti'ye bırakıldığı kesinleşince İYİ Parti'ye geçti.
SİYASET Haberi
Necattin Demirtaş İYİ Parti'ye geçti

 

İlkadım Belediyesi eski Başkanı  Necattin Demirtaş, geçtiğimiz günlerde MHP'den istifa etmişti. Bugün ise İYİ Parti İlkadım ilçe başkanlığını ziyaret eden Necattin Demirtaş, İYİ Parti’ye üye oldu. İlçe Başkanı Burcu Işıtan Satar İYİ Parti rozetini Necattin Demirtaş'a taktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhur İttifakı'nın Samsun adaylarını açıklamasına kadar AK Parti, MHP ve Cumhur İttifakı'nı savunan, bu süreç içerisinde katıldığı toplantılarda ve televizyon programlarında, yerel gazetelere  verdiği demeçlerde, ilkeli siyaset yaptığını, duruşunu asla bozmayacağını,  derdinin başkanlık olmadığını iddia eden Necattin Demirtaş, yapılan protokolde  İlkadım İlçesi İYİ Parti'ye verilince parti değiştirdi.

Demirtaş'ın İYİ Parti'nin kuruluş ve gelişme sürecinde yeralmaması, hiçbir çalışmasına katkı bvermemesi ve MHP ile MHP Lideri Bahçeli'nin İYİ parti ve İYİ Parti politikaları ile eleştirilerine destek vermesi ve sessiz kalmasının ardından başkan adayı olma fırsatı doğunca bütün inandığı ve savunduklarını terkederek İYİ Parti'ye Aday olmak amacıyla geçmesi, İYİ parti tabanında da rahatsızlık yarattı.


BİR HAFTADA İKİ PARTİ


31 Mart Yerel Seçimleri için MHP’den adaylık başvurusu yapan İlkadım Belediyesi Eski Başkanı Necattin Demirtaş, partisinden aday olamayınca MHP’den istifa etmesi ve İlkadım'ın İYİ parti'ye verilmesinin kesinleşmesinin hemen akabinde İYİ Parti rozeti takması eleştirilere ve şaşkınlığa yol açtı,  yerel medyada haber olmaya ve hakkında belgeler yayınlanmaya başladı.


Demirtaş'ın  BBP, Saadet Partisi ve  İYİ Parti ile başkan adayı olmak için görüşmeler yaptığı haberleri gündemdeki sıcaklığını korurken, Demirtaş'ın bugün apar topar İYİ Parti rozeti takması da siyasetteki hızını kanıtladı. 


BAŞKANLIK DERDİM YOK, DURUŞ DERDİM VAR!

 
MHP İlkadım Belediye Başkanı Aday Adayı olarak katıldığı bir televizyon programında konuşan Necattin Demirtaş, “ Duruşumla bugüne kadar doğru mesajlar verdim.  Beni yakınen tanıyan insanlar bilir. Rol falan yapmıyorum. Benim tarzım değil. Herkes beni bilir. Benim belediye başkanlığı gibi bir derdim yok. Bir duruş derdim var.


  Farklı bir siyaset algısını topluma kazandırmak istiyorum.  Bir daha başkan olup olmamamın ehemmiyeti yok.  Olsak ta olur, olmasak ta olur. Bir kere yaptım. İki kere yapacağım diye bir durum  söz konusu değil. Belediye Başkanı olmak için hiçbir partinin kalıbına girmem. İnandıklarımdan bugüne kadar hiç taviz vermedim.  Yarında vermeyeceğim ” dedi.
 


CHP İLKADIM ÖRGÜTÜ TEPKİLİ

Öte yandan İlkadım'ın İYİ Parti'ye bırakılması ve Demirtaş'ın adayluığına İYİ Partinin sıcak bakması CHP İlkadım örgütünde de tepki ile karşılandı. İlk Tepki CHP İlkadım Belediye Meclis Üyesi Adayı Adayı Cengiz Akşan'dan geldi. Akşan CHP İlkadım önünde oturma eylemi yaparken CHP İlçe Başkanı Fatih Türkel ve CHP'liler de Akşan'a destek verdi. 
Gelişmeler üzerine CHP İlkadım İlçe Teşkilatı'nın olağanüstü toplantıya çağrıldığı, mahalle temsilcileri ve partililerin önde gelenleri ile de toplantılar yapılacağı bilgileri CHP'ye yakın kaynaklarca dillendirilmeye başladı.

 

BAŞKANLIĞI SIRASINDA PENSİLVANYAYA GİTMİŞ, FETÖCÜ KİMSE YOK MU DERNEĞİNE YAŞARDOĞU KÜLTÜR MERKEZİ'Nİ 5 YILLIĞINA TAHSİS ETMİŞ

 

Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti'ye geçmesi ve adaylığı'nın dillendirilmesi ile birlikte başkanlığı dönemindeki bazı belgeler de basına sızdı. Demirtaş'ın başkanlığı sırasında ABD'nin Pensilvanya Eyaletine gittiği, 
 görev yaptığı 2009-2014 yılları arasında döneminde encümenden tahsisi yetkisi alarak FETÖ ile iltisaklı olan Kimse Yok Mu Derneği ile protokol yaparak  belediyeye ait Yaşardoğu Kültür Merkezi’nin 5 yıllığına bedelsiz olarak tahsis ettiği de ortaya çıkan belgeler arasında."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Necattin, Demirtaş, İYİ, Parti'ye, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı