Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 23:24 Bu haber 1136 kez okundu
 
NEREDEEN NEREYE?
Bana “İyi ve dürüst adamsın ama siyasete aklın ermiyor, siyasi meselelere kafan çalışmıyor” diyen eski yol arkadaşlarıma ve onlarla aynı fikri paylaşan siyasette şerit değiştiren kardeşlerime!
SİYASET Haberi
NEREDEEN NEREYE?

 

 

Evet, sizin pencereden ve sizlerin bakış açısıyla bakıldığında iddianızda haklı olabilirsiniz. Çizgi kayması yaşamanız nedeniyle frekansınız bizim sinyal alanı dışında kaldı ve sizin antenler bizim sinyallerimizi artık algılayamıyor.

Duruşunuz ve sözleriniz eskisi gibi değil. Artık bizimle aynı düşünemiyor ve aynı konuşamıyorsunuz. Bizimle beraber iken; insanlık, erdemlilik, hak ve adalet merkezli olan eylem ve söylemleriniz, şimdilerde ihale, yandaşlık ve çıkar merkezli oldu.

Halbu ki bizler; 21. Asrın başlarında terk ettiğiniz Milli Görüş çizgisinde ve aynı inançla sağa sola savrulmadan yolumuza devam ediyoruz. Halen insan hakları, özgürlükler, kanun önünde eşitlik gibi evrensel değerleri konuşurken sizler, batılı normlara uyum sağlamaktan, onların kültürünü benimsemekten ve hakedişlerden söz ediyorsunuz. Hedef ve hesaplarımız farklılık arz ettiği için biri birimizi anlayamıyoruz.

 Bülent Arınç’ın dediği gibi Milli Görüşçüler olarak bizler, siyaseti Allah (c.c.) rızası için ve ibadet anlayışı ile yapıyoruz. Bizler Allah’ın (c.c.) hükmünün her şeyin üstünde tutulmasının mücadelesini verirken, sizler iktidardan Rant elde etmesinin hesabını yapıyorsunuz.

Bizim derdimiz; ülkemiz, İslâm coğrafyası ve hatta tüm dünyadaki insanların vahşi kapitalizmin pençesinden kurtarılması ve ırkı, rengi ne olursa olsun tüm insanların saadet, barış ve mutluluk ortamı içinde yaşamalarının tesis edilmesi gibi bir kara sevda.

Bundan başka bir hesabımız olmadığı için dünya nimetlerini elde edebilmek gibi basit nedenlere önem vermiyor, çizgi kayması yaşamıyor, rüzgâra göre yön değiştirip sağa sola savrulmuyoruz.

Bunlar siyaseti anlamamaksa, bizler böyle kalmayı tercih ediyoruz, halimizden son derece mutluyuz ve son derece huzurluyuz. Dedik ya, bizimkisi bir kara sevda.

Bir de lideriniz “Milli Görüş bir üniforma ise, biz onu çıkardık” dediği halde siz, “Milli Görüşü biz temsil ediyoruz” diyerek kendinizi avutuyorsunuz. Aynı din ve inancın mensubu olarak; kardeşlik görevini yerine getirmek adına sizinle aramızdaki farkı fark etmeniz için bir hatırlatma yapmak istiyorum.

20. Asrın son çeyreğinde Milli Görüş iktidarından rahatsız olan tuzu kuru inanç düşmanları bize; takunyalı, dinci, şeriatçı gibi genel anlamda dindarlığı ve İslâm’ı çağrıştıran (akıllarınca aşağılayıcı) sıfatlar kullanırlardı.

Şimdilerde size ne denildiğini öğrenmek için, kibir sarayınızdan sokaklara inin, toplum arasına katılın ve sizler için nelerin söylendiğine bir kulak verin. İşte o zaman bize siyasete kafanız çalışmıyor derken, siyasete çalışan kafanızın sizi ne hale getirdiğini göreceksiniz.   

Evet, bizim kafamız siyasete sizin gibi çalışmıyor ve bundan hiç rahatsız değil, aksine son derece mutluyuz.

Dedik ya bizimkisi bir kara sevda. 23. 05. 2019

Nuri BAŞAR  

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: NEREDEEN, NEREYE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı