Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 18:32 Bu haber 684 kez okundu
 
Nuri BAŞAR: AKP ÇELİŞKİLER YUMAĞI!
SİYASET Haberi
Nuri BAŞAR: AKP ÇELİŞKİLER YUMAĞI!

 

Son zamanlarda AK Partide ortalık toz duman halinde. İl ve ilçe başkanları nerede ise istifa kuyruğuna girmişler. Son bir ay içinde Dokuz il ve Kırk ilçe başkanının istifa etmesi AKP de hızlı bir çöküşün işaretlerini taşıyor.

Bu istifalar ve ayrılanların yeni kurulacak partilere geçecek olma hesapları çöküş yanında Ak Parti içinde sinirleri bozmuşa benziyor.

AK Parti Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın, parti sözcülerinin ve atanmış olan bakanların basına verdikleri beyanatlar; kendilerini tekzip eden ve tabiri caiz ise kendi ayaklarına sıkma niteliğinde şeyler.

Siyasetle ilgilenen herkesin görebileceği üzere AKP tam bir çelişkiler sarmalına girmiş bulunuyor ve söylemleri ile farkında olmadan veya bilerek kendi sonlarını hazırlıyorlar  

AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan hafta başında katıldıkları bir televizyon açık oturumunda: Ekonominin toparlanmaya başladığını ifade ettiler. Bu ifade bir yerde ekonominin daha önce iddia ettikleri gibi iyi olmadığının kabul edildiği gerçeğini anlatıyor. İktidarları döneminde ekonomiyi iyice dağıtmışlar ki şimdi toparlanmaya başladı.

Sayın Ahmet Davutoğlu parti kurmaya kalkışınca; AKP iktidarının Başbakanı iken yaptığı yanlışlar; Şehir Üniversitesi üzerinden ortaya konulmaya başlandı.

Usulsüzlük veya yolsuzluk “varsa” o yolsuzluk yapılırken Sayın Davutoğlu hangi partinin mensubu idi veya o zaman neden göz yumuldu da şimdi ortaya atıldığını sorgulamak gerekmez mi?

Yoksa AKP üyelerinin yaptıkları yolsuzluklar meşru oluyor da, başkalarının ki mi suç oluyor? Veya AKP içinde suça bulaştırılanların dosyaları; ileride ayrılma ihtimaline karşı susturulmaları için mi rafa kaldırılıyor?

Siyaseti çok iyi bilen ve toplumun nabzını elinde tutmayı son derece başarılı bir şekilde beceren Sayın Erdoğan’ın herkesin kafasını karıştıran bu algı operasyonunu mutlaka bir hesap üzerine kurguladığına inanıyorum.

Batılıların “1453 ün intikamı” olarak algıladıkları İstanbul Sözleşmesini imza edip, şimdi yanlışlığını söylediği halde uygulamada kaldırması için bir adım atmaması çelişkiler yumağının bir başka örneği.    

Sayın Recep Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Sayın Pakdemirli et ithal edilmediği ve edilmeyeceğini beyan etmiş olmalarına rağmen Sırbistan ve Bosna Hersek’ ten 4 BİN 5 YÜZ TON kemiksiz et ithal edilmesi, çelişkiler dizisinin başka bir örneği!

“Benden değilsen düşmanımsın” veya “Ben ne yaparsam doğrudur” veyahut da “Millet bana güvendiğine göre ben onları ikna ederim” siyaseti nereye kadar başarılı olur bilinmez. Ama bu böyle devam ettirilemez, ettirilmemeli. 

Sonra ülkemizin ekonomisi toparlanma sürecinde ise; Somali’ yi kalkındırmak adına ülkemizde yetişen ürünlerin oradan ithal edilerek kendi üreticimizin mağdur edilmesini anlayan ve bize de anlatacak biri varsa beri gelsin!           13. 12. 2019

Nuri BAŞAR

  

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, BAŞAR:, AKP, ÇELİŞKİLER, YUMAĞI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı