Haber Detayı
07 Mayıs 2020 - Perşembe 18:54 Bu haber 2108 kez okundu
 
Nuri Başar'ın Yazısı
Nuri Başar Yazdı: İstikamette İstikrar
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
Nuri Başar'ın Yazısı

Bugün senin için başkasını terk eden, 

Yarın başkası için seni terk eder. (Hz. Mevlana)                                                                                                           

İktidar 17 sendir deneme yanılma usulü ile ülkeyi yönetiyor. Her yanlışın acı sonuçları ortaya çıktığında, üst düzey bir yetkili çıkıp hata yaptık, kandırıldık, oyuna geldik gibi beyanatlarla kendilerini temize çıkıyorlar.

 

Bizzat Sayın Cumhurbaşkanı kaç defa “Hata yaptık ve kandırıldık” gibi itirafta bulundular. Hatta “Biz İstanbul’a ihanet ettik” dediler.

 

İlk itiraf geldiğinde bunun Sayın Erdoğan’ın samimiyeti olarak değerlendirildi ve kamuoyu tarafından olumlu karşılandı. İyi de; devlet yönetimi gibi ülkenin geleceği ile ilgili son derece ağır bir sorumluluk gerektiren işlerde bu itiraflar, her zaman puan kazandırır mı? Yoksa bir gün vatandaş “Bu kaçıncı kardeşim” diye bir itiraz ortaya koyar mı, bunu zaman gösterecek.  

 

Ancak bu itirazın işaretleri de adeta gelmeye başladı. AK Partinin kuruluşunda önemli rol üslenen Abdurrahman Dilipak alenen ve resmen yanlışlıklara itiraz sesini yükseltmiş bulunuyor.

 

Her ortamda iktidarın yanlışlarını pervasız bir dille savunan Mehmet Metiner bile, olaylara değişik açıdan bakmasına rağmen hataları kabul etme noktasına gelmiş görünüyor.

 

Cumhurbaşkanlığı Kamu Başdenetçisi Av. Şeref Malkoç; İstanbul Sözleşmesi için “Aileler ayrılsın diye kanun çıkarmışız” diyerek bir bakıma iktidarın niyet veya ehliyetine işaret ediyor.

 

Bu gelişmeler ister istemez aklımıza Hz. Mevlana’nın yukarıdaki veciz sözünü hatırlatıyor. Dün Reis için bir dünya lideri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı terk edenler, bugün yeni bir yol ayrımına gelmiş görüntüsü veriyorlar.

 

Beşeri her konuda öyledir ama özellikle siyasette istikamet bir defa bozulunca ondan sonra balans ayarı tutmuyor, her kasiste savrulmalar oluyor.

 

Çok yakın bir gelecekte çok değişik yapılanmalara veya değişikliklere tanıklık yapabiliriz. Çünkü işaretler onu gösteriyor. Bakalım kimler kim için kimi terk ediyor.

 

Allah (c.c.) ahir ve akıbetimizi hayreylesin.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Nuri, Başar'ın, Yazısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı