Haber Detayı
16 Mayıs 2022 - Pazartesi 12:50 Bu haber 365 kez okundu
 
Nuri Başar'ın Yazısı
Nuri Başar Yazdı: AHLAK VE MANEVİYAT
YAŞAM Haberi
 Nuri Başar'ın Yazısı

AHLÂK ve MANEVİYAT 

Ülkemizde siyasetin sağcılık ve solculuk gibi sanal iki kutup arasına sıkıştırıldığı bir ortamda ülke siyasetine yüzde yüz yerli ve milli yeni bir ufuk açan  Milli Görüş hareketi 1969 yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan liderliğinde kuruldu. Bu hareket "Önce ahlâk ve maneviyat" sloganı ile yola çıktı. Güzel ahlaklı olmak, manevi değerleri öncelemek ve kutuplaştırılan toplumun tüm kesimlerini barışık hale getirmek bu hareketin içinde yer alan herkesin olmazsa olmazı oldu.

Böyle olduğu için bu camia mensuplarına ve bilhassa lider kadroya yıllarca atılan iftira ve çamura misli ile veya müfterilerin seviyesine inilerek karşılık verilmedi. Çünkü Milli Görüş çizgisinde siyaset yapanların birinci öncelikleri siyasi görüşü ve duruşu ne olursa olsun herkes ile barışık olmak ve ülkede barış ve huzura katkı sağlamaktı. Onların en başta gelen öncelikleri olan Allah (c.c.) rızası da ancak milli ve manevi alanda insanları kucaklaştırmakla kazanılırdı. 

Bu uğurda her türlü fedakarlığı yapmak, nefsini ayaklar altına almak ve hatta dövene elsiz  sövene dilsiz olmak gerektiği için bu samimi gayreti sabote etmek isteyen ve engellemeye çalışan dış güçlerin güdümündeki rol modellerin saldırılarına hep "yok hükmünde" bakıldı ve onlar muhatap bile alınmadı. 

Milli Görüş camiası bu özveriyi başaran tek siyasi oluşum olarak tarihe altın harflerle yazılmıştır. Başta Milli Görüş lideri merhum Erbakan Hoca olmak üzere tüm Genel Başkanlar iftira ve hakarete maruz kaldılar.  Bu kara çalma gayretleri; "kervana saldıran köpekler misali" ya ciddiye alınmadı veya asla kırıcı, itici ve ötekileştirici olmayan bir üslupla cevap verildi.

Bunun yanında Milli Görüşün partileri ne zaman iktidarın küçük veya büyük ortağı olmuş ise uygulanan üretim modeli ile ekonomi düzeldi ve milletin yüzü göldü. Şimdi bütün bu tarihi gerçeklere rağmen vatandaşın birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde saadeti mi, yoksa kutuplaşma, kavga gerilim ile sefaleti mi tercih edecek ömrü olanlar bunu görecekler. 

Unutmayalım ki bizler ne istersek Allah (c.c.) onu verecektir.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , Nuri, Başar'ın, Yazısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı