Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 15:39 Bu haber 255 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı, Etme Bulma Bulma Dünyası
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı
SİYASET Haberi
Nuri Başar  Yazdı, Etme Bulma Bulma Dünyası

 Eskilerden günümüze kadar gelen “Eden bulur, inleyen ölür” diye bir söz var. Günümüzde tam da bunun tahakkuk ettiği bir zaman dilimi yaşanıyor.

 

Milli Görüş lideri Merhum Necmettin Erbakan hocanın partisini; “Biz de Milli Görüşçüyüz, Erdoğan Başbakan Hoca Cumhurbaşkanı” diye bölerek ülke refahının önünü kesenlerden büyük bir kısmı Reis tarafından devre dışı bırakıldı. Bu senaryonun başkahramanı bölünmenin sancılarını çekiyor. 

 

Bu sancıyı çeken ve çektiren taraflar ne kadar soğukkanlı görünmeye çalışsalar da; ağızlarından çıkanları kulakları duymayacak kadar gergin ve kendileri ile bile çelişkiye düşecek kadar sinirlerinin yıpranmış olduğu her hallerinden okunuyor.  

 

Sayın Ahmet Davutoğlu ve Sayın Ali Babacan AKP de kararların alınmasında bir danışma kurulu bile olmadığını, her şeyin bir kişinin emir ve direktifleri ile yürütüldüğünü, bu nedenle partide kurumsal bir kimlik oluşturulamadığına vurgu yaparak kendilerinin bu hataya düşmeyeceklerini söylüyor.

 

Bunun yanında AKP bünyede iken yapmak istedikleri bazı icraatları öne çıkararak iktidarları döneminde hak ve özgürlüklerin önünün açılacağı sözü vererek kamuoyunun önüne çıkıyorlar.

 

Bu söylenenlerin hepsi doğru olabilir. Ama insana; kendi ifadenize göre yanlış ile bu kadar iç içe girmiş bir siyasi yapı içerisinde Bakan ve Başbakan olarak aktif görev üstlenmiş ve lider özelliği bulunan kişiler olarak; bunca yanlışları daha önce görmeniz ve o zaman tavır koymanız gerekmez miydi diye sorarlar?

 

AKP toplum nazarında umut vaat ederken yanlışlıklara göz yummak bir yana, fiilen destek vererek zulmün bir parçası olacaksınız, AKP nin toplum nezdinde itibar kaybı başladıktan, Ankara, İstanbul gibi büyükşehirleri kaybettikten sonra dürüstlük abidesi olarak ortaya çıkmak samimi ve inandırıcı gelmiyor.

 

Öte yandan Sayın Cumhurbaşkanı da: bir taraftan Davutoğlu ve Babacan için “Kendi yanlışlıklarını bana fatura etmeye çalışıyorlar” derken, diğer taraftan onların acziyetlerini ifade edebilmek için; “siz kim oyluyorsunuz da ben izin vermeden siz bir şey yapacaksınız” diyerek hem kendisi ile çelişiyor, hem de onların iddialarını doğrulamış oluyor.

 

Netice olarak siyasetin karma karışık ortamında; bulanık suda balık tutabilme hevesi ile ortaya çıkan, fikir ve proje olarak AKP den çok farklı bir portre ortaya koyamayan yeni oluşumlar umut verici olmaktan çok uzakta görüntü veriyorlar.

 

Ne var ki eskiler deyimlerini uzun yıllara dayalı tecrübe ve deneyimlere dayalı olarak getirmişler. Aradan ne kadar zaman geçerse geçsin eden buluyor. Merhum Necmettin Erbakan’a yaşattıkları acılar şimdi Reisin yüzünden okunuyor.

 

Eeee! ne demişler; Etme bulma dünyası. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Nuri, Başar, , Yazdı,, Etme, Bulma, Bulma, Dünyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı