Haber Detayı
19 Mart 2019 - Salı 20:50 Bu haber 1069 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı: GEL DE BU RÜYAYI YOR DELİ GÖNÜL!
Kişisel menfaatlerini ülke çıkarları üstünde tutma gafletine düşen idareciler yüzünden, İslâm coğrafyası paramparça. Her taraftan barut ve kan kokusu geliyor, gözyaşları sel gibi akıyor.
SİYASET Haberi
Nuri Başar Yazdı: GEL DE BU RÜYAYI YOR DELİ GÖNÜL!

 

 

İnsanlar, Müslüman kimlikli idarecilerin şerrinden kurtuluşu; İslâm düşmanı batılı ülkelerin himeyesine sığınmakta arıyorlar.    

Suçsuz ve masum din kardeşlerimizin İslâm düşmanlarına sığınmaları bizleri düşünmeye zorlamıyorsa, siyasette kutuplaşma ve gerilimi tetiklemenin ne kadar yanlış olduğunu göstermeye yetmiyorsa, korkarım ki akıbetimiz onlardan farklı olmayacaktır. 

“Cumhur İttifakı” ile “Millet İttifakı” ortakları arasında karşılıklı son derece ve itham edici suçlamalar; etrafımızda yaşanan felaketten gerekli dersin alınmadığını gösteriyor.

Yaşanmakta olan gerilim ve kutuplaşmaya; seçimlere tek başına giren, tarihin her döneminde kutuplaşmanın karşısında yer alan Saadet Partisinin de dahil edilmeye çalışılması, ancak akıl tutulması olarak yorumlanabilir.

Ahlâk sınırlarını tarümar ve aramızda var olması gereken kardeşlik duygularını param parça eden acımasız suçlama ve karalamalar sadece yerel seçimlerde belediye başkanlıklarını kazanmak için yapılıyor olamaz.

İnsan ister istemez; toplumu kamplaştırmak, insanımızı 12 Eylül öncesindeki kargaşa ortamına götürmek ve sonunda ülkemizi de etrafımızdaki ülkelere benzetmek için birilerine görev mi verildi diye düşünmekten kendini alamıyor.  

Gerilimin bu hızla devam etmesi halinde; seçim günü yaklaştığında, anketler daha belirleyici hale geldiğinde sinirlerin daha gerileceğini ve suçlamaların kin, nefret ve şiddete dönüşeceğini tahmin etmek zor olomasa gerek.

Çanakkale’de milli ve manevi değerlerimizi yok etmek isteyen yedi düvele karşı; omuz omuza savaşan ve kucak kucağa can veren şehitlerin çocuklarını ırki veya siyasi görüşleri nedeniyle düşmanlaştırmak, damarında  Müslüman kanı taşıyan birinin duruşu olamaz.

Komşularımızın bölünüp parçalanmaları sonucu olarak yaşadıkları acılar ve çektikleri çileler siyasette kucaklaşmamızın ne kadar zaruri olduğunun işareti olarak algılanmalıdır. Aksi halde seçim kazanabilmek için hamasi söylemlerle geleceğe umut dağıtmak ancak büyük bir gafletin habercisi olabilir. 

Özetle, yaşanmakta olan kutuplaştırma ve gerilim siyaseti milli de değil, yerli de değil. Bu durum, yorumlamakta ve adını koymakta zorlandığım başka bir şey!

Allah (c.c.) bu milletin çocuklarına acısın. Amin. 20. 03. 2019

Nuri BAŞAR

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı:, GEL, DE, BU, RÜYAYI, YOR, DELİ, GÖNÜL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı