Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 12:10 Bu haber 484 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı: Geleceğimizin Teminatı Gençlerimiz !..
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı
- Haberi
Nuri Başar Yazdı: Geleceğimizin Teminatı Gençlerimiz !..

Türkiye insanı 3 sene önce girişilen hain bir darbe girişimini, karşı darbe ile yok hükmüne getirmeyi başardı. Bu girişim her yönü ile ders alınması gereken başlı başına bir tarihi olaydır.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sayıları binlerle ifade edilen vatan ve millet düşmanı hainin konuşlandırılması, bunların kendi milletine ve milletinin iradesine düşman olarak yetiştirilme imkânı bulmaları tüm yönleri incelenmelidir.

 

Bunun yanında hain girişimi engelleyen vatansever insanlarımızın; iradelerini teslim almak isteyen hainlerden ele geçirdikleri içi mermi dolu yüzlerce silahı, darbede kullanılan askerlere çevirmemeleri, bu milletin askerine nasıl sahip çıktığının derslik örneğidir.   

   

Televizyonlarda; siyasi parti temsilcileri, hukukçular ve akademisyenler ile bu hain girişimle ilgili programlar yapılıyor. Ne hazindir ki gelecekte benzeri olayların yaşanmaması için nasıl bir tedbir alınması yerine, herkes kendi siyasi duruşunun meşruiyetini savunarak bu işten bile siyasi çıkar sağlama garabeti içindeler.

 

Hatta bazıları laiklik adına cemaatlerin kapatılmasını savunuyor.    

 

FETÖ tehdidi tam olarak geçmemiş olmasına rağmen böyle basit ve seviyesiz yaklaşımlar, tehlikenin ciddiyetinin henüz kavranmamış olduğunu gösteriyor.

 

Her şeyden önce, hastalığın teşhis edilmesi, bu kadar vatan evladının neden ve hangi sebeplerle FETÖ veya benzeri örgütlerin ağlarına takıldıklarının açıklığa kavuşturulması icap eder. 

Benzeri sıkıntıları yaşamamak için hain örgütlerin tuzaklarına düşen insanları cezalandırmak yerine, önleyici tedbirleri almak suretiyle bataklığa giden yolu kesmek gerekir.

 

İnsanların dini inançlarının önünü kesmeye çalışmak asla doğru bir yaklaşım olarak kabul edilemez. Zaten laiklik adına dini değerlere pranga vurulması, FETÖ ve benzeri oluşumlara kamu vicdanında meşruiyet kazandırmıştır.  

 

Sapkın inançlılar ve sapık ilişki yaşayanların (LGBTİ) binlercesi hak(!) arayışı adına meydanlarda gösteri yaparken, Müslümanların inançlarına engeller konulması fikri; bu topluma yapılacak en büyük ihanettir.

 

Gelecekte gençlerimizin benzeri ihanet şebekelerinin tuzağına düşmemeleri için çocuklarımıza; dinin temel kaynakları (Kur’an / Sünnet) sağlıklı din eğitim almış insanlar eli ile devlet otoritesinde öğretilmesi en etkili yol olacaktır.

 

Ayrıca işsizliğin önlenmesi, gençlerin iş ve eş sahibi olmaları; dışarıdan destek alan art niyetli kurum ve kuruluşların amaçlarına ulaşmalarına engel olacak en ciddi tedbirlerden birisidir.  

 

Zaman; “Ben söylemiştim, uyarmıştım, ikaz etmiştim” gibi basit söylemlerle kendimizi kandırma zamanı değil, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlanma zamanıdır.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı:, Geleceğimizin, Teminatı, Gençlerimiz, !..,
Yorumlar
Haber Yazılımı