Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 12:48 Bu haber 777 kez okundu
 
Nuri BAŞAR Yazdı: gerginlik ihanettir!..
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı
YAŞAM Haberi
Nuri BAŞAR Yazdı: gerginlik ihanettir!..

Ülkemizin dört bir yandan kuşatma altına alındığı bir ortamda, bizim için hayati önem arz eden ve elzem olan şey; siyasi görüş farklılıklarını bir tarafa atıp ülke bütünlüğünü korumak, birlik ve beraberliği tesis etmek olmalıdır. Bu son derece ciddi sorumluluk başta iktidar olmak üzere tüm siyasi kadronun omuzlarındadır.

 

Güney doğuda ABD, İSRAİL ve PKK işbirliği. Kuzeyde Ermenistan ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan Putin yöneyimindeki Rusya. Batıda Yunanistan ve Bulgaristan'a konuşlandırılmış ABD ve NATO silahlı gücü. Ve içeride ise her gün biraz daha derinleşen ekonomik kriz.

 

Bu durumda özellikle iktidar kanadının gerginlikleri asgari seviyeye indirgemeye çalışması, ülkede birlik ve beraberlik ortamını tesise gayret etmesi, millete güven duygusu aşılanması ve ülkede huzur ortamı tesis etme gayretinde olması icap ederken, gerginliklerin iktidar kanadı yetkilileri tarafından tırmandırılmasını anlamak ve iyiye yormak hakikaten mümkün değil.

 

Etrafımız kuşatma altında ve ülke dış güçlerin tehditi ile karşı karşıya iken, ileride hava ve su gibi ihtiyaç duyacağımız birlik/beraberlik yollarını bir daha düzelmeyecek şekilde dinamitlemek vatan severlikle bağdaştırılacak bir şey değil.

 

Kimliği, kişiliği, makamı  titri, siyasi görüşü ne olursa olsun hiç kimsenin şahsi ikbali ülkenin istikbalinden daha önemli olamaz. Siyaset ülke menfaatlerini korumak için yapılır. Hiç kimsenin siyasi geleceği için ülkenin birlik ve beraberliğini tehlikeye atma hakkı yoktur. Ne yazık ki, günümüzde bu konuda duyarlı siyasetçilerin sayısı yok denecek kadar az ve her gün biraz daha azalıyor. Ülkenin içinde bulunduğu ortamda gerilimi artırmak bize değil, zevalimizi bekleyenlerin amacına hizmet eder. 

 

Bir parti Genel Başkanının kişiliğine yapılan saldırıyı gerekçe göstererek İçişleri Bakanlığı'na yürümek isteği, çürümüşlüğün hangi boyuta geldiğini gösteriyor olmalı.

 

Bu üzücü gidişin çözümü millet iradesine gizli. Millet sulh, barış, kardeşlikten yana mı, yoksa kavga ve gerilimden yana mı olacak ömrü olanlar bunu bekleyip görecekler. Ama netice olarak toplum neyi hak ediyorsa Allah (c.c.) onu verecektir.

 

Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Nuri, BAŞAR, Yazdı:, gerginlik, ihanettir!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı