Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 12:39 Bu haber 1440 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı: HALLEDERİZ ABİ!
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı
SİYASET Haberi
Nuri Başar Yazdı: HALLEDERİZ ABİ!

 

1994 yılında emekli olunca doğal olarak lojmanı boşaltmam gerekti.

Aldığım dairenin bazı işlerinin bitirilmesi için o binanın işlerini üslenen Muharrem ustayı sıkıştırınca; çok yumuşak bir ifade ile “Hallederiz abi veya tamam Nuri abi” gibi ifadeler kullanıyor ama bana zaman kaybettiriyordu. Neticede onunla değil ama hakiki usta olan babası Murat usta ile işi tamamladık.  

 

Geçtiğimiz hafta içinde taraftar medyanın yandaş gazetecileri ile Sayın Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ortak televizyon yayında bir söyleşileri oldu. Kartel medyası gazetecileri; her geçen gün daha yaşanması zor hale gelen ülkemizde nerede ise tozpembe tablolar çizerek meseleyi gündemin birinci sırasındaki Kanal İstanbul Projesine getirdiler.

 

Bu proje ile Möntreo sözleşmesinin ne olacağını sordular. Sayın Erdoğan gayet rahat bir şekilde “Ona da bir çözüm buluruz” diye cevap verdiler.

 

İster istemez bu cevap bana Muharrem ustanın “Tamam abi, hallederiz Nuri abi” sözlerini hatırlattı. On yedi senedir dış politikada üretilen her çözüm, ihtimal dâhilinde olan çözümlerin bile önünü tıkadı ve meselelerin çözüme bağlanmasını kör düğüm haline getirdi.

 

Alt yapısı hazırlanmadan acemi aceleciliği ile günübirlik üretilen çözümlerin nelere mal olduğunu ve ülkeyi nasıl çıkmazlarla karşı karşıya bıraktığını:

  • Irak’ta; Müslüman kardeşlerimizi vuracak silahların nakli için 6 Deniz ve 7 Hava limanımızı ABD nin hizmetine vermenin acı faturasında gördük.

  • Bunun daha beterini Suriye ile yaşanan iyi ilişkilerin bir gecede ters yüz edilmesinin nelere mal olduğunu fiilen yaşamak suretiyle gördük.

  • Komşularımızla sıfır sorun diye çıkılan yolda sorunsuz komşu kalmaması ile gördük.

  • İktidar ihtirası uğruna FETÖ ile aynı yolda yürümenin bedelini 15 Temmuz olaylarında gördük.

  • Çözüm sürecindeki deneyimsizliğin nelere mal olduğunu şehirlerin altına yerleştirilen patlayıcılarda gördük.

  •  

Bütün bunlara rağmen her şeye sağlıklı çözüm üretilmiş edası ile “Ona da bir çözüm buluruz” ifadesi; ülke menfaati gibi hayati konularda işin ehli olan ustalara duyulan ihtiyacı işaret ediyor.

 

Hallederiz demekle sorunlar halledilseydi bugün ülkemizde işsiz genç, aşsız mutfak ve huzursuz kalabalıklar olmazdı.     

 

Nuri BAŞAR    

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı:, HALLEDERİZ, ABİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı