Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 21:09 Bu haber 852 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı: HERKES Mİ FETÖCÜ?
Nuri Başar'ın Köşe Yazısı
SİYASET Haberi
Nuri Başar Yazdı: HERKES Mİ FETÖCÜ?

Suç altın kürk olmuş da kimse üzerine almamış diye bir söz var. 

 

Günümüzde bu sözün geçerliliğini kaybettiği olaylara tanık oluyoruz.

 

Şimdilerde suçlu olanlar suçlarını itiraf ederken, başkalarını da suçlarına ortak göstererek bir bakıma “sadece biz değil, herkes bu oyuna geldi dercesine” masumiyetlerini ifade etmeye çalışıyorlar.

 

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu FETÖ nün siyasi ayağının araştırılmasını yoğun bir şekilde gündeme getirdiğinden bu yana; AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan Milli Görüş lideri merhum Erbakan hoca haricinde herkesin FETÖ elebaşı Gülen ile ilgisinin olduğunu söylediler.  

 

Bu bir bakıma kendilerinin FETÖ ile ortak hareket ettiklerinin itirafı idi. Ancak merhum Erbakan hoca haricinde tüm siyasi liderlerin ilişki ortaklığına dâhil edilmesi; meselenin öyle büyütülecek veya yadırganacak bir tarafı olmadığı kanaatinin oluşması amacına yönelik bir adım olmalı.

 

Devletin istihbarat bilgileri kendi ellerinde olması nedeni ile bu iddianın ne kadar doğru olduğu veya siyasi bir strateji gereği olarak mı kullanıldığını en iyi iddia sahibi bilir.

 

Eski bir futbolcu olması nedeniyle Sayın Erdoğan’ın niyetleri; “en iyi savunma hücumdur taktiği ile” karşı tarafa “sadece bizim değil, sizin de ve hatta herkesin FETÖ ile ilişkisi var” diyerek bir nevi savunmaya yönelik olabilir.

 

Bu biraz da; Yoğun Pişmanlık Yasasından faydalanmak için başkalarını da suça ortak ederek kendilerini kurtarmaya çalışan FETÖ elemanlarının durumuna benziyor.

 

Diğer siyasi liderlerin ve parti mensuplarının malum örgütle ilişkilerinin olup olmadığını bilmem. Ama hiç sağa sola savrulmadan Milli Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocanın çizgisinde yürüyen Saadet Partisi Genel Başkanından sıradan üyesine kadar hiçbir Milli Görüş mensubunun FETÖ ile eylem ve söylem birliği yapmadığını gayet iyi bilirim.

 

Bu husus zaten 15 Temmuz olaylarından sonra devletin en üst kademesindeki bürokratlardan akademisyenlere ve sıradan vatandaşlara kadar herkesin teslim ettiği mahkeme tutanakları ile sabit olan bir husustur.

 

Böyle olmasına rağmen Sayın Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde parti gurubuna yaptığı konuşmada “Erbakan Hocamla beraber olduğunu iddia eden malum zat, şimdi onun müritleri ile koltuk temasında beraber yürüyor”  şeklindeki ifadesi FETÖ ile işbirliği konusundaki çaresizliğini göstermektedir.

 

AKP ile FETÖ nün canciğer kuzu sarması oldukları dönemde, onların oylarına talip olmak için STV de yaptığı söyleşide; Necmettin Erbakan hoca hakkında “Bir taraftan sandalyede oturacaksın, diğer taraftan çeşitli hastanelerden rapor toplayacak siyasette bir şeyler koparmaya çalışacaksın” diyecek kadar vefasızlık örneği gösteren şahsın geleceği nokta tam da burasıdır.

 

Sıkışınca “Hocam” dediği zatı hayatının en zor gününde sırtından hançerleyen ve onun tam karşısında geçerek FETÖ ile işbirliği yapanların akıbetleri elbette böyle olacaktır.

 

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler. 

 

                                                                                                    

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı:, HERKES, Mİ, FETÖCÜ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı