Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 12:52 Bu haber 569 kez okundu
 
Nuri Başar Yazdı: KİMLER KİMLERLE İMİŞ (!)
Nuri Başar'ın Yazısı: Kimle; kimlerle imiş!...
SİYASET Haberi
Nuri Başar Yazdı: KİMLER KİMLERLE İMİŞ (!)

Ülke yönetimine talip olan liderlerin dünya siyasetine yön veren vahşi kapitalizmin emperyalist projelerine, karşı plânlarının olması gerekir. Sınıf mümessili  safiyeti ile ülke yönetmeye kalkanlar bilerek veya farkında olmadan küresel siyonizmin oyuncaği olurlar. 

 

Dünya siyasetini kirli amaçlarına uygun olarak yönlendiren küresel güç odakları; insanlığa kurdukları tuzaklarını demokrasi veya  özgürlük gibi kulağa hoş gelen kavramlar üzerine bina ederler. Ama nedense demokrasi ve özgürlük ıhraç edilen ülkelerde hep pişmanlık ve perişanlık hakim olur. Bu habis zihniyet doğru olarak bilinmezse veya o güçlere teslim olunursa, süslü ifadelerle makyajlanan senaryolar milletlerin kabusu olur.

 

Öte yandan, bu yanlışlıklara karşı doğru duruş sergileyen, ihanetlere karşı toplumu uyarmaya çalışan ve iktidarları ikaz eden samimi insanlar: algı operasyonları ile topluma hain olarak lanse edilirler. 

 

Bu durumun ülkemizdeki yansımaları ile ilgili birkaç  örneğe işaret etmek ve her fırsatta Saadet Partisini CHP ve HDP ile ilişkilendirenlerin hangi yanlışlarda onlarla ortak hareket ettiklerine baktığımızda:

 


1) 1966 Yılında Birleşmiş Milletler tarafından "Kişisel ve Siyasi Haklara İlişkin Uluslar Arası Sözleşme" adı ile makyajlanan ancak etnik halklara; bölgelerindeki kaynakları işletme ve siyasi kimliklerini temsil etme hakkı tanıyan sözleşme, imzaya açıldığından 37 sene sonra 2003 yılında Ak Parti iktidarında AKP, CHP ve HDP nin ortak oyları ile yasalaştı. Ülke bütünlüğünü tehdit eden, Sur ve benzeri  olayları tetikleyen ve kamuoyunda ihanet yasaları olarak tanımlanan Ikiz yasalara sadece Milli Görüşün ciddi karşı çıkışı oldu.

 


2) Aile hayatı ve kutsiyetine darbe niteliğinde olan, nikah dışı ilişkilerı teşvik eden ve babanın kızına müdahalesini suç sayacak kadar milli ve manevi değerlerimizle taban tabana zıt bir durum arzeden İstanbul Sözleşmesine yine AKP, CHP ve HDP işbirliği ile yasal  kimlik kazandırıldı. Saadet Partililerin iktidara ve AK Parti bünyesindeki duyarlı insanlara uyguladığı manevi baskı sonunda Sayın  Cumhurbaşkanı bu sözleşmeyı iptal ettiğini söylemek zorunda kaldı. 


3) Şimdi gündemimizde Paris Iklim Anlaşması var. Sayıları binlerle ifade edilen samimi ilim adamlarının ortak karşı görüşlerine rağmen dünya ve dolayısıyle ulkemiz yeni bir dayatma ile karşı karşıya. Meclise gelen bu anlaşma yine aynı kadronun ortak oyları ile kabul edilmiş bulunuyor. Bu kadronun ortak hareket ettiklerine dair daha onlarca örnek verilebilir.

 

Her fırsatta Saadet Partisini CHP ve HDP ile ortaklıkla itham edenler, ülke ve milli değerlerimizle ilgili yasal düzenlemelerde; Milli Görüş camiasını ortak hareket etmekle itham ettikleri kişi ve kuruluşlarla ortak hareket ediyor, onlarla aynı renkte oy kullanıyorlar. 

 

Milli Görüşçüler olarak kimse ile sorunumuz yok ve bizim dünya görüşümüze sıcak bakan ve yakınlık duyan herkese, kimliğine bakmadan kapımız da gönlümüz de açıktır. Ama kamuoyu karşısında düşman görüntüsü verirken, ülke ve millet aleyhine olan yasal düzenlemelerde Mecliste ortak hareket eden ve bu halleri ile bizi aynı renk oy kullandıkları ile işbirliği yapmakla itham edenlere hakkımızı helal edermiyiz bilemiyorum.

 

Allah'ın (c.c.) bizlere ileride pişman olacağımız ve helâlleşmeye ihtiyaç duyacağimiz bir hayat tarzı yaşatmaması ve razı olduğu çizgiden ayaklarımızın kaymasına izin vermemesi dua ve dileklerimle. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Nuri, Başar, Yazdı:, KİMLER, KİMLERLE, İMİŞ, (!),
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');