Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 18:46 Bu haber 1124 kez okundu
 
Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül'den 10 Ocak Açıklaması
Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül'den 10 Ocak Açıklaması

Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, mesajında, gazetecilerin yaz-kış, yağmur-çamur demeden, hiçbir tehlikeye aldırış etmeden, her türlü zor ve olumsuz koşullarda kamuoyunu bilgilendirmek adına çok önemli görevler üstlendiğini belirtti. demokratik rejimlerin vazgeçilmez ve olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesinin de gazeteciler olduğunu belirtti.

 Gül Mesajında “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ülkemizdeki yaz-kış, yağmur-çamur demeden, tüm olumsuz ve zor koşullara rağmen görevlerini yerine getirmek için var güçlerini ortaya koyan gazetecilerimize çalışmalarında kolaylıklar” diliyorum" diyen Gül, demokratik rejimlerin vazgeçilmez ve olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesinin de gazeteciler olduğunu vurguladı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, 'Basın, milletin müşterek sesidir” dedi. 

 

Gül, mesajında şöyle devam etti; "Gazeteciler, yaptığı doğru ve tarafsız haberlerle kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek için çok önemli bir görev üstlenmişlerdir. Ancak ne var ki; bu kadar özverili ve başarılı çalışmalar yapmalarına karşın toplumda halen daha hak ettikleri yere gelememiş, kendileri için gerekli kolaylıklar sağlanmamış, çalışma koşulları ve şartları iyileştirilememiştir. Tarafsız, daha özgür ve daha cesur bir basın olmanın yolu kimseye gebe kalmadan ayakta durabilmekten geçmektedir.

Bu nedenle basının özgür, tarafsız ve daha cesur olması için ne gerekiyorsa yapılmalı, anayasal güvencelerine dokunulmamalı, onların özlük hakları ve sendikalaşmaları konusunda yapıcı adımlar atılmalıdır. Basını özgür, cesur ve tarafsız olmayan bir ulus, demokrasiden de, özgürlüklerden de, insan haklarından da söz edemez. Ben bu duygu ve düşüncelerle tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ofis, Bir-Sen, Samsun, İl, Başkanı, Fevzi, Gül'den, 10, Ocak, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı