Haber Detayı
25 Nisan 2022 - Pazartesi 14:59 Bu haber 445 kez okundu
 
Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül'den ikramiye çağrısı
Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonuna (Çalışan-Sen) bağlı Ofis – Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, tüm memurlara Dini Bayram Günlerinde ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramında birer maaş tutarında ikramiye ödenmesini istedi.
SİVİL TOPLUM Haberi
Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül'den ikramiye çağrısı

Ofis Bir Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül, konu ile lgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 

Gül açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu Madde 4- “Kamu hizmetleri; memurlar, sözleşmeli personel, geçici personel ve işçiler eliyle gördürülür” diyor. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 4.Maddesi kamu hizmetlerinin kimler tarafından görüldüğü açık ve net bir şekilde belirtilmiş iken, neden memur ile işçiler arasında üvey evlat ayrımı yapılmaktadır.

 

Aynı yerde, aynı işi yapan ve hatta temizlik kadrosunda işçi olarak işe alınıp masa başına oturtturulan, masalarda yan, yana çalışan işçi arkadaşlarımız, yılda 4 yarım, 2 kez de tam ikramiye olmak üzere yılda toplam 6 kez ikramiye alıyorlar, ama bunun yanında memura yılda bir kez bile ikramiye yok!

 

Yapılan bu uygulama hem eşitlik, hem hukuken, hem de adalet ilkesi ile bağdaşmamaktadır. Devletimizin kamuda çalışan işçilere ve memur emeklilerine ikramiye ödemesi çok güzel ve memnuniyet vericidir. Ancak; bu sevincin de yarım kalmaması için, sadece işçi ve emekli memura değil, kamudaki tüm çalışanlara ve hatta kamudan emekli olan herkese ikramiye ödemesi yapması gerekmektedir.

 

Memurlar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramında İkramiye Bekliyor!

Buradan yetkililere sesleniyoruz; Memurlara 1 Mayıs’ı bayram etmek,  bu adaletsizliği az da olsa gidermek istiyorsanız, çalışanların yani memurların haklı taleplerine kulak verilmelidir. Kamudaki işçilere yılda 6 kez ödenen ikramiyenin yarısı kadar, yani yılda üç kez, dini bayram günlerinde ve 1 Mayıs emek ve dayanışma bayramında tüm memurlara da birer maaş tutarında ikramiye ödemesi yapılması gerekmektedir.  Bu duygu ve düşüncelerle, emeği ile geçinenlerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı Kutlu Olsun.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ofis, Bir, Sen, Samsun, İl, Başkanı, Fevzi, Gül'den, ikramiye, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı