Haber Detayı
13 Ağustos 2016 - Cumartesi 14:14 Bu haber 2879 kez okundu
 
OHAL UYGULAMASINDA MASUM VATANDAŞLAR ZARAR GÖRMESİN
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden, Ohal uygulamaları kapsamında kamuda binlerce kişinin açığa alındığını , bunların arasında masum vatandaşların da bulunduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
 OHAL UYGULAMASINDA MASUM VATANDAŞLAR ZARAR GÖRMESİN

 Cumhuriyet Halk Partisi olarak genel merkez nezdinde Ohal Mağdurları sekreteryası kurduklarını belirten Akcagöz, " Samsun'da da aynı şekilde bir Ohal mağdurları masası oluşturduğumuzu daha önce kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu sekreteryayı oluşturmaktaki amacımız, bu sürecin, Fetö ile yakından uzaktan alakası olmayan kişilerin mağduriyetlerine sebebiyet vermesinin önüne geçmekti. Ohal kanunu ile birlikte, hukuka aykırılık iddia edilse de, Mahkeme yolları kapalı olduğu için, açığa alınan kişiler bu kararlara karşı dava açamıyorlar. Dolayısıyla, çaresizlikten, Bimer ve Valiliklerin ilgili birimlerine itirazlar yaptıklarını biliyoruz. Sekreteryamıza da bu tür başvurular olmaktadır. Bize gelen başvuruları hassasiyetle değerlendiriyoruz." dedi.

         Kamuda açığa alınan ve Fetö ile ilişkilendirilmesi dahi mümkün olmayan kişilerin durumlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Tufan Akcagöz, " FETÖ'yü devlet kurumlarından temizlerken, masum vatandaşlarımız zarar görmemelidir. Bu konuda daha hassas olunmalıdır. Devlet, adil olmalıdır. Devlet, kendisine duyulan güveni zedelememelidir. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , OHAL, UYGULAMASINDA, MASUM, VATANDAŞLAR, ZARAR, GÖRMESİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı