Haber Detayı
28 Aralık 2018 - Cuma 19:11 Bu haber 2231 kez okundu
 
OKA Aralık Ayı Toplantısı Tokat'ta yapıldı
(OKA) Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Aralık ayı toplantısı Tokat Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonu’nda yapıldı.
EKONOMİ Haberi
OKA  Aralık Ayı Toplantısı Tokat'ta yapıldı

  Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Aralık ayı toplantısı, OKA Dönem Başkanı Tokat Valisi  Dr. Ozan Balcı’nın başkanlığı ve ev sahipliğinde Samsun Valisi  Vali Osman Kaymak, Amasya Valisi  Dr. Osman Varol ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Tokat ilinde gerçekleştirildi.

        OKA Dönem Başkanı Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı toplantıda yaptığı konuşmasında,  "Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan , işbirliğini geliştirerek, bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılının son yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmek ve kurulumuzun gündemindeki konuları görüşmek üzere toplanmış bulunuyoruz.      

        Bu toplantımızda kalkınma ajansımız tarafından 2018 yılında uygulamaya konulan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında ajansımız eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte bölgemizin gelişmesine katkı sağlamak üzere yapılması planlanan diğer çalışmalar hakkında istişarelerde bulunacağız. ”dedi.


YENİ VALİ'YE 'HAYIRLI OLSUN' ZİYARETİ

Vali Osman Kaymak ve Başkan Zihni Şahin, ilk olarak, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Tokat'ın yeni valisi Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarı diledi. Ziyarete ayrıca OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, OKA Tokat il Koordinatörü Mehlika Dicle, Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Müdürü Yasemin Çoban da katıldı.

 

        Toplantıya ayrıca; Samsun Belediye Başkanı Zihni Şahin, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Salih Yıldırım, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Tokat TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer üyeler katıldı.

 


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OKA, , Aralık, Ayı, Toplantısı, Tokat'ta, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı