Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 12:00 Bu haber 699 kez okundu
 
OKA Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı Tokat'ta Yapıldı
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı, OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında Tokat'ta gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
 OKA Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı Tokat'ta Yapıldı

 

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın ev sahipliğindeki toplantıya, Samsun Valisi Osman Kaymak, Çorum Valisi  Mustafa Çiftçi, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Tokat İl Genel Meclis Başkanı Av. Erol Duyum, Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Eraslan, Çorum İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay, Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve diğer yetkililer katıldı.
 
 
OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi  Dr. Osman Varol toplantıda yaptığı konuşmasında, “ Orta Karadeniz Kalkınma Ajansımızın 2019 yılı Ekim ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bilindiği üzere, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Teklif Çağrıları kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam hibe kaynak tutarı 34.000.000 ₺ olup, Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 21.000.000 ₺; Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı için 7.000.000 ₺ Mesleki ve Teknik Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için 6.000.000 ₺ hibe kaynak sağlanması öngörülmüştür.
 
 Proje başvuruları 9 Eylül 2019 tarihinde sona ermiş ve sonrasındaki yaklaşık altı haftalık süre zarfında değerlendirme süreci ilgili mevzuata uygun şekilde tamamlanma aşamasına gelmiştir. Bugün burada bu süreci gözden geçirdikten sonra desteklere ilişkin olarak Yönetim Kurulumuzun nihai kararının en kısa sürede Ajansın web sitesinde ilan edilmesi planlanmaktadır. " dedi.
 
 
OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi  Dr. Osman Varol'un konuşmasının ardından toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. 
Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , OKA, Yönetim, Kurulu, Ekim, Ayı, Toplantısı, Tokat'ta, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı