Haber Detayı
13 Temmuz 2017 - Perşembe 16:28 Bu haber 1847 kez okundu
 
OLİMPİYAT KÖYÜNDE HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
18-30 Temmuz tarihlerinde Samsun’dadüzenlenecek olan 23.Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda, 4 bin 400 kapasiteli Olimpiyat Köyü’ndeki hazırlıklar tamamlandı.
KÜLTÜR Haberi
OLİMPİYAT KÖYÜNDE HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Üst düzeyde güvenlik önlemlerinin alındığı Olimpiyat Köyü’nde, sporculara günde 30 çeşit yemek de açık büfe halinde sunulacak.

 

97 ülkeden 3 bin 105'ü sporcu olmak üzere 5 binin üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilecek oyunlarda Olimpiyat köyü sporcular için hazır. Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi yerleşkesinde yer alan köy üç farklı alanda kuruldu.Olimpiyat köyünde işitme engelli sporcularla iletişim kurabilmek için işaret dili eğitimi almış 986 personel görev yapacak.

4 bin 400sporcunun tüm konaklama ve yeme-içme ihtiyacını karşılayacak olan Olimpiyat Köyü’nde sporcular ve teknik ekibin en iyi şekilde ağırlanması için her detay düşünüldü.Sporcular için hazırlanan özel odalar, dinlenme alanları, spor alanları ve hobi alanları bu detaylardan sadece bazıları.

OLİMPİYAT KÖYÜ’NDE GÜVENLİK ÜST DÜZEYDE

Deaflympics 2017 boyunca Olimpiyat Köyü’nde kalacak sporcular için güvenlik tedbirleri de üst düzey alınmış durumda.Blok girişlerinde konumlandırılmış x-ray cihazları, yüz tanıma özellikli turnikeler ve çok sayıda güvenlik personeli ile Olimpiyat Köyü misafirleri güvende olacaklar.

OYUNLAR BOYUNCA 30 ÇEŞİT YEMEK ÇIKACAK

Kredi Yurtlar Kurumu Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Olimpiyat Köyü’nde kalacak sporculara yeme-içme hizmeti için tüm hazırlıkların da tamamlandığını söyledi.Kasapoğlu, “Üç öğün,  30 çeşit yemek açık büfe halinde sporcularımıza sunulacak.Sporcularımızın sağlığı için gerekli her türlü tedbir alındı.Gıda mühendisimiz tarafından alınan yemek numuneleri günlük olarak kontrol edilecek.Ayrıca her branşa özel kalori kontrolleri diyetisyenimiz tarafından takip edilecek” dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OLİMPİYAT, KÖYÜNDE, HAZIRLIKLAR, TAMAMLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı