Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 17:36 Bu haber 2787 kez okundu
 
Ömer Süslü CHP'den İYİ Parti'ye geçen milletvekillerini değerlendirdi
Bu gün CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen ve İYİ Parti'nin seçimlerie katılmasının önündeki engelleri kaldıran milletvekilleri ile ilgili olarak İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü bir değerlendirme yaptı.
SİYASET Haberi
Ömer Süslü CHP'den İYİ Parti'ye geçen milletvekillerini değerlendirdi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun demokrasiden yana olduğunu ve üzerine düşeni yaptığını belirten Ömer Süslü, "Türkiye'de demokrasiyi yok etmek isteyen sistem kurulmak isteniyor. Türkiye her türlü antidemokratik ve yasadışı uygulamalarla tek adam yönetimine götürülmeye çalışılıyor.

214 Haziran  erken seçim kararı da bu çabalarını pekiştirerek korktukları İYİ Parti'nin seçime girmesini engelleme çabalarındandı.İYİ Parti her türlü engelleme ve zorluklara rağmen kuruluşunu, il ve ilçe kongrelerini tamamlayarak Büyük Kongresini yaptı ve bugün iktidara aday bir parti haline geldi.İttifak kuranlar İYİ Parti'yi seçime sokmama konusunda ellerinden geleni yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar." dedi.

Kurulan ve kurulmak istenen   tuzakların farkında olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Ömer Süslü, " Yargıtay kararına rağmen YSK İYİ Parti ile ilgili açıklama yapmayınca Sayın Genel Başkanların anlaşması ile CHP'den 15 milletvekili İYİ Parti'ye geçerek grup kurmasını ve seçimlere girmesinin önündeki engellerin kalkmasını sağladı.

 CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasiden yana tavır koyarak seçimlerde demokratik ortamda her partinin yarışmasını önünü açtı. Şimdi önümüzde Türkiye'yi tek adam sistemine götrümek isteyenlerle Parlamenter demokratik sisteme yeniden döçnmek isteyenlerin mücadelesi var. 254 Haziranda Demokrasiye inananların el ele vererek önce bu sistemi ortadan kaldırmaları ve ardından tekrar Türkiye'nin demokrasiye dönmesi, normalleşmesi, ayrışmaların bitmesi için el ele vermesi gerekir.
Ben demokarsiye inanan ve Cunhuriyeti korumak isteyen herkesi İYİ Paryti saflarında mücadeleye davet ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: (Samsunvizyon) - SamsunVizyon Gazetesi Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ömer, Süslü, CHP'den, İYİ, Parti'ye, geçen, milletvekillerini, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı