Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 15:23 Bu haber 665 kez okundu
 
OMÜ’de 19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlikleri Başladı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), bu günü 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 16. OMÜ Tanıtım Günleriyle birlikte birçok etkinlik gerçekleştiriyor.
YAŞAM Haberi
OMÜ’de 19 Mayıs Gençlik Haftası Etkinlikleri Başladı

16-19 Mayıs 2022 arasında düzenlenen ve 4 gün sürecek etkinliklerde; fakülte ve meslek tanıtımları, söyleşiler, konser, dinleti, spor, gösteri ve eğlenceli birçok etkinlik yer alacak. Etkinliklerde gençlerin sosyal, kültürel, zihinsel, sportif ve sanatsal gelişimlerine katkıda bulunulması hedefleniyor.

 

OMÜ Yaşam Merkezinde düzenlenen açılışa; Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fehmi Yazıcı, Prof. Dr. Recep Sancak, Prof. Dr. Selim Eren, Genel Sekreter Prof. Dr. Hüseyin Gençcelep, fakülte dekanları, üniversite öğrencileri ve lise öğrencileri katıldı.

 

“19 Mayıs’ı bir bayram olarak kutlamak, 19 Mayıs ruhunu diri tutmak her şeyden önce OMÜ’ye yakışacaktır”

 

OMÜ Tanıtım Günlerinin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, etkinliklere katılan herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayarak Türk Milletinin özgür, bağımsız ve istikbal kaygısı olmayan bir millet olmasına vesile olan bu günün coşkuyla anılması gerektiğini ifade etti. Rektör Ünal, öncelikle OMÜ’nün adını bugünden aldığını ve bugünün anlamıyla da kendi duruşunu kendi geleceğini anlamlandıran bir kurum olduğuna dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs’ı bir bayram olarak kutlamak, 19 Mayıs ruhunu diri tutmak her şeyden önce OMÜ’ye yakışacaktır.”

 

Semazen gösterileriyle başlayan etkinlikler Ziraat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen Devlet Konservatuarı, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesinin yetenek sınavlarıyla ilgili bilgilendirmelerin yapıldığı programla devam etti. Daha sonra sınav kaygısı üzerine Psikolojik Araştırma ve Uygulama Merkezi (PUAMER) tarafından öğrencilere seminer verildi. 

OMÜ Modern Müzik Topluluğu ve Kültür Bakanlığı Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu konseriyle devam eden etkinliklerde öğrencilerin büyük beğenisi görüldü.

Yaşam Merkezi düzenlenen etkinliklerin yanı sıra Güzel Sanatlar Kampüsünde ise Sanatsal Cam Çalıştayının açılışı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Batuk’un katılımıyla gerçekleştirildi. Çalıştayın ilk gününde A. Barış Can Aksakal-Sıcak Cam  ve Gülin Algül'ün Sıcak Cam Atölyesi Çalışmaları yer aldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ’de, 19, Mayıs, Gençlik, Haftası, Etkinlikleri, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı