Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 19:15 Bu haber 654 kez okundu
 
OMÜ’de Bilgisayar ve İnternet Altyapısı Öğrencilerin Kullanımına Açıldı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); yaşanan salgın (koronavirüs) sürecinde bünyesinde bulunan birimlerdeki teknolojik ve fiziki olanakları, online (çevrim içi) yapılacak final (dönem sonu) ve bütünleme sınavları için tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına açtı.
EĞİTİM Haberi
OMÜ’de Bilgisayar ve İnternet  Altyapısı Öğrencilerin Kullanımına  Açıldı

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK), koranavirüs salgınından dolayı üniversitelerde dijital (internet yoluyla) olarak yapılacak final sınavları için öğrencilere teknik destek sağlanmasından sınav güvenliğine değin uygulanacak ilkeleri belirlemesinin ardından, OMÜ de harekete geçerek bu doğrultudaki hazırlıklarını tamamladı.

 

Rektör Bilgiç “Bütün imkânlarımızı seferber ettik”

 

OMÜ yönetimi olarak aldıkları kararı sosyal medya üzerinden öğrencilerle paylaşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun’da ve diğer illerde öğrenim gören tüm üniversite öğrencilerine yönelik mevcut imkânların seferber edildiğine dikkat çekerek “Samsun’da öğrenim gören öğrencilerimiz ile tüm üniversitelerimizin öğrencileri; final, bütünleme, ödev, proje vb. yükümlülükleri için Üniversitemizin bütün kampüslerindeki kütüphane ve laboratuvar ile bilgisayar ve internet olanaklarından yararlanabilirler. Bunun için öğrencilerimizin talep@uzem.omu.edu.tr adresine başvuru yapmaları yeterli.” diye konuştu.

 

OMÜ’de internet ortamına erişim imkânı olmayan öğrencilerin bilgisayar gereksinimini karşılamak, internet sıkıntısını gidermek ve dolayısıyla bu yönde mağduriyet yaşamamaları adına fiziki ve teknik imkânlar öğrencilerin kullanımına açık olacak. OMÜ ve diğer üniversitelerin bu yaklaşımı, öğrencilerin moral ve motivasyonunu üst düzeyde tutmak açısından önem taşıyor.

 

Samsun dışındaki OMÜ öğrencileri de bulundukları şehirlerdeki üniversitelerin imkânlarına erişebilecek

 

Diğer yandan salgın süresince memleketlerine dönen ya da farklı illerde yaşayan OMÜ öğrencileri de bulundukları şehirdeki üniversitelerin sunmuş olduğu bu fırsat ve olanaklardan istifade edebilecek.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ’de, Bilgisayar, ve, İnternet, , Altyapısı, Öğrencilerin, Kullanımına, , Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı