Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 13:21 Bu haber 510 kez okundu
 
Omü’de Çevre Düzenlemeleri Devam Ediyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Kampüsü girişinde yer alan ve tramvay inşaatı sırasında şantiye olarak kullanılan alan temizlenerek yeniden düzenleniyor.
YAŞAM Haberi
Omü’de Çevre Düzenlemeleri Devam Ediyor

 Çevre kirliliğinin yanı sıra görüntü olarak da kötü bir görünüme sahipÜniversite Lojmanları ile Sinop Yolu arasında bulunan atıl alan, Samsun Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle temizlenerekprojelendirilecek. 

“Temiz ve güvenli bir kampüs alanı oluşturmayı hedefliyoruz”

 

Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’ın Kurupelit Kampüsü’nü kent sakinleri için cazibe mekânına çevirme planlarının önemli ayaklarından biri olduğunu ifade eden Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Yener Aksoy, “Lojmanlar ve Sinop yolu arasında kalan bölüm şehrin ve üniversite girişinin yüzü konumunda. Bölgenin inşaat artıkları ve çeşitli kullanılmayan malzemelerle dolu olması görüntü kirliliğine neden oluyordu. Bu sorunu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla çözdük. Alanla ilgili herkesin beğeneceğini düşündüğümüz projemizin çalışmaları devam ediyor. Üniversite çevresinde başlattığımız yenileme çalışmalarıyla daha temiz ve güvenli bir kampüs alanı oluşturmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Omü’de, Çevre, Düzenlemeleri, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı