Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 11:50 Bu haber 1786 kez okundu
 
OMÜ’de Dış Değerlendirme Maratonu Başladı
Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) Samsun'a gelen Yükseköğretim Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takım üyelerinin dört gün sürecek denetleme maratonu başladı.
EĞİTİM Haberi
OMÜ’de Dış Değerlendirme Maratonu Başladı

Kurupelit Kampüsünde yer alan fakültelerden başlayacak ve OMÜ'nün diğer birimlerinde devam edecek değerlendirme süreci öncesinde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç takım üyelerini makamında ağırladı.

Kurum kültürünü olgunlaştırıp hizmet ve yönetim kalitesi çıtasını daha üst seviye çıkarmak, tüm akademik ve idari personelin motivasyon ve öz güvenini arttırarak etkin çalışma atmosferi yaratmak amacıyla başlatılan kalite sistemi çalışmaları, Rektörlüğün talebiyle Yükseköğretim Kalite Kurulu'nun dış değerlendirilmesine tabi tutuluyor.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı üyeleri Rektör Bilgiç’i ziyaretlerinin ardından öncelikle Senato Toplantı Salonu’nda OMÜ Kalite Komisyonu üyeleriyle bir araya gelerek Üniversitenin kalite süreciyle ilgili detaylı bilgiler aldı. Toplantı sonrasında Takım üyeleri OMÜ Senatosu’nun üyeleriyle buluşarak değerlendirmelerde bulundu.

Kurumsal Dış Değerlendirme Takımı üyelerinin bir sonraki adımı ise “Saha Ziyaretleri” ile devam etti. Saha Ziyaretleri kapsamında Tıp, Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri gruplar hâlinde incelendi ve gerekli görüşmeler gerçekleştirildi.

Günün sonunda ise Takım üyeleri Ondokuz Mayıs Üniversitesinin dış paydaşları olan sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, kalkınma ajansları ve bölge sanayi kuruluşları ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Ekim ayı içinde de bir ön değerlendirmede bulunan Yükseköğretim Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Takım üyeleri, OMÜ'de gerçekleştirecekleri dört günlük saha ziyaretleri ve görüşmelerin ardından dış değerlendirme sürecini tamamlayacak.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ’de, Dış, Değerlendirme, Maratonu, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı