Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 09:06 Bu haber 1522 kez okundu
 
OMÜ’de mezun - öğrenci Buluşması
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü “Mezun-Öğrenci Buluşmaları”nın ikincisi Eğitim Fakültesi Seminer Salonu’nda yapıldı.
EĞİTİM Haberi
OMÜ’de  mezun - öğrenci Buluşması

OMÜ mezunu Türkçe Öğretmeni Tuğba Emirhan’ın konuk olduğu buluşmaya; Türkçe Öğretmenliği öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 

Türkiye’de yılın öğretmeni oldu

 

Başarılı bir öğrencilik hayatı geçiren ve Türkçe Öğretmenliği Bölümünü birincilik ile bitiren Tuğba Emirhan, 2011 yılında başladığı meslek hayatına “mesleğinde fark oluşturan öğretmen ve yılın öğretmeni” gibi birçok başarı sığdırdı.

 

“Öğrencilerin hayal gücünü ortaya çıkarın”

 

Sunumunda tecrübelerini paylaşan Türkçe Öğretmeni Tuğba Emirhan, bu başarıların kaynağının öğrenciler olduğunu belirterek “Oraya ulaştığınızda çocukların içindeki gülümsemeyi fark ediyorsunuz ve onların yeteneklerini ortaya çıkarmak istiyorsunuz. Bu süreçte sizin en büyük yardımcınız öğrencileriniz. Ben bir Türkçe öğretmeniyim ve Üniversitedeki hocalarımın telkinleri doğrultusunda öğrencilerimin hayal gücünü ortaya çıkarmaya çalışıyorum ve işimi severek yapıyorum, sizler de geleceğin öğretmen adayları olarak bu mesleği ilkeleriniz ve değerlerinizle yüceltmelisiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Etkinlik sonunda Türkçe Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şeyma Büyükkavas Kuran, mezunlarla iletişimi canlı tutmanın öğrencilere katkısı olacağını vurgulayarak, Tuğba Emirhan’a  günün anısına çiçek ve adına düzenlenmiş fidan sertifikası takdim etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ’de, , mezun, -, öğrenci, Buluşması,
Yorumlar
Haber Yazılımı