Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 17:54 Bu haber 430 kez okundu
 
OMÜ’ de Müzik Terapi Paneli
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü 7. Avrupa Müzik Terapi Günü Etkinlikleri kapsamında “Geçmişten Geleceğe Müzik Terapi” adlı online paneli düzenledi.
SANAT Haberi
OMÜ’ de Müzik Terapi Paneli

OMÜ Uzaktan Eğitim Merkezi’nin YouTube kanalından gerçekleştirilen panel; Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (AHBVU Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü, Müzik Terapi Derneği, Müzik Terapi Akademisi ile Avrupa Müzik Terapi Konfederasyonu iş birliğinde gerçekleştirildi.

OMÜ Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölüm Başkanı Doç. Muzaffer Özgü Bulut’un başkanlık ettiği panele; Müzik Terapi Derneği Kurucu Başkanı ve AHBVÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Burçin UçanerÇiftdalöz, Giovanni Ferrari Müzik Terapi Okulu öğretim elemanı Prof. Dr. AlessioSurian ve Müzik Terapi Akademisi Kurucusu ve Avrupa Müzik Terapi Konfederasyonu Türkiye Temsilcisi Özgür Salur konuşmacı olarak katıldı.

Çevrimiçi ortamda düzenlenen panelde, müzik terapinin çerçevesi, Türkiye’de ve Dünya’da uygulamaları ile yaygınlığı ve kabul durumu, alanları ve hedef grupları; müziğin tarih boyunca sağlık alanında kullanımı ile müzik terapist kimdir gibi konulara yer verildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ’, de, Müzik, Terapi, Paneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı