Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 11:41 Bu haber 1583 kez okundu
 
OMÜ’de Pedagojik Formasyon için Bin 200 kişilik kontenjan
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılı güz döneminde “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı”nın bin 200 kişilik kontenjanla Üniversitede açılacağı müjdesini verdi.
SİYASET Haberi
OMÜ’de  Pedagojik Formasyon için Bin 200 kişilik  kontenjan

Eğitim Fakültesi dışındaki fakültelerde farklı alanlarda eğitim alıp öğretmenliği tercih edecek adayların geleceğini ilgilendiren, mesleki donanım ve yetkinlikleri için şart olan söz konusu formasyon programı, OMÜ Eğitim Fakültesinde verilecek.

 

Öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren konuyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Bilgiç, gelinen süreci şu sözlerle dile getirdi: “OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültemizden üç öğrenci geçen hafta beni ziyaret etti. Görüşmemizde ‘Formasyon eğitimini açmayacak mısınız?’ Hocam diye sordular. Ben de ‘Evet açmama kararı aldık zira öğrencilerimizin zaman kaybı yaşamaması ve mali külfete girmemeleri açısından bu kararın uygun olacağını düşündük. Öğrencilerimiz de ‘Ama biz çok uzak üniversitelere, formasyonumuzu alırız umuduyla kaydoluyoruz, gitmemiz de sorun olacak’ şeklinde meramlarını paylaştılar. Ben de bunun üzerine ‘Bakanlığımızın yeni sisteme geçme hazırlıklarının tamamlanıp tamamlanmadığını öğreneyim; ona göre sizleri mağdur etmeyecek bir planlamaya gideriz, sizleri de bilgilendiririz’ demiştim. Nitekim ilgililerle görüştüm; yönetmeliğin hemen hemen bittiği, formasyon belgesi olanların da bu haktan yararlanma ihtimalleri olabileceği bilgisi, tarafıma aktarıldı. Bunun sonucunda da Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak formasyon programını açmaya ve bin 200 öğrenci almaya karar verdik, tüm öğrencilerimize hayırlı olsun. Öğrencilerimiz, Üniversitemiz ve Eğitim Fakültemizin web sayfalarında yayımlanan duyurularımızı lütfen takip etsinler.”

 

OMÜ’de 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılı güz döneminde açılacak “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı”nın başvuru koşulları, başvurulacak bölüm ve programlar, başvuru süreci ve takvimi ile diğer ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

(http://egitim.omu.edu.tr/tr/haberler/pedagojik-formasyon-ilan)

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ’de, , Pedagojik, Formasyon, için, Bin, 200, kişilik, , kontenjan,
Yorumlar
Haber Yazılımı