Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 12:43 Bu haber 633 kez okundu
 
OMÜ'de Robot Hemşireler Konuşuldu
OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinde ‘‘Olmak Üzerine Konuşmalar’’ Etkinliğinde Robot Hemşirelerin Hemşirelik mesleğinde neleri değiştirebileceği konuşuldu.
SAĞLIK Haberi
OMÜ'de Robot Hemşireler Konuşuldu

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, pandemi sürecinde mesleki yeterliliklerin konuşulduğu etkinliklerine  devam ediyor.

 

Sosyal Etkinlik Komisyonu tarafından düzenlenen ‘‘Olmak Üzerine Konuşmalar’’ etkinliği çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülcan Taşkıran’ın yürüttüğü etkinlikte, İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Kurumları İş Birliği Koordinatörü Öğr. Gör. Emel Gümüş konuşmacı olarak katıldı. Etkinlikte dünyada ve ülkemizde sağlık alanında kullanılan robot örnekleri sunularak, robot hemşirelerin kullanımıyla hemşirelik mesleğinde nelerin değişeceği, hemşirelik becerilerinin ne yönde farklılaşacağı tartışıldı.

 

Söyleşide Sağlık Bilimleri Fakültesi akademisyenleri, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra kliniklerde görev yapan birçok hemşire de katılım sağladı. Katılımcıların yoğun ilgisinin olduğu etkinlik tüm soruların cevaplanması ile sona erdi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ'de, Robot, Hemşireler, Konuşuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı