Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 17:46 Bu haber 395 kez okundu
 
OMÜ’de Yüz Yüze Eğitim Başladı
İki yıllık pandemi arasının ardından 4 Ekim’de Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) kampüslerinde yüz yüze eğitim başladı
EĞİTİM Haberi
OMÜ’de Yüz Yüze Eğitim Başladı

OMÜ kampüsleri öğrencileriyle canlanarak iki yıl önceki hareketliliğine kavuştu. 

 

Covid-19 tedbirleriyle birlikte 16 Mart 2020 tarihinden bu tarafa uzaktan eğitim veren Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde yüz yüze eğitim ve öğretime geçildi. 52 bin 661 öğrenci ile 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Dönemine başlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde yüz yüze eğitimin ilk gününde kampüs oldukça hareketli ve canlıydı. Pandemi tedbirlerinin eksiksiz uygulandığı OMÜ kampüslerinde öğrenciler maske ile dolaşırken, binalara ve dersliklere aşı kartı olanlar ile PCR testi gösteren öğrenciler alındı.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde bugün yüzyüze eğitim başladı.

 

Merkez kampüste OMÜ Yaşam Merkezi son 2 yılın en kalabalık gününü geçirirken otobüs ve tramvay durakları öğrencilerle doldu taştı. Ayrıca yeni üniversite öğrencilerin aileleri evlatlarının heyecanlarını paylaştı, kampüste yoğun trafik oluşturdu.

 

Öğrencilerin çeşitli hizmetlere ulaşabilmesi için alınan tedbirler de devreye alındı. Yeni kimlikler öğrencilere dağıtılmak üzere birimlere iletilirken, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi öğlen ve akşam olmak üzere iki öğün yemek için gerekli tedbirleri aldı.  İndirimli ulaşım kartı için de Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ’ın Mobil Başvuru Merkezlerini kampüse yönlendirdi. 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ’de, Yüz, Yüze, Eğitim, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');