Haber Detayı
28 Temmuz 2020 - Salı 14:13 Bu haber 377 kez okundu
 
OMÜ'den Üniversite Adaylarına Sanal Fuar
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında sanal fuarlarda üniversite adaylarıyla bir araya geliyor.
EĞİTİM Haberi
OMÜ'den Üniversite Adaylarına Sanal Fuar

Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Online Üniversite Tercih Fuarı”nda Ondokuz Mayıs Üniversitesi de yerini aldı.

 

EKET Fuarcılık tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Türkiye’nin en gelişmiş sanal fuar yazılımı kullanılarak gerçekleştirilen Online Üniversite Tercih Fuarı (online.unitercih.com) 28 Temmuz ile 9 Ağustos arasında üniversite adaylarının ziyaretine açık olacak. 

Üniversite tercihi yapacak olan öğrenci adayları için her yıl fiziki olarak gerçekleştirilen tercih fuarı Covid-19 salgını nedeniyle bu sene online gerçekleştiriliyor. Online Üniversite Tercih Fuarı’nda aralarında Ondokuz Mayıs Üniversitesinin de yer aldığı Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen önemli devlet ve vakıf üniversiteleri, üniversite tercihi yapacak aday öğrenciler ile dijital ortamda buluşuyor.

Üniversiteler ile Canlı Mesajlaşma ve Videolu Görüşmeler Yapılabilecek

Fuar boyunca aday öğrenciler sanal üniversite stantlarını ziyaret ederek, üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilecek, üniversite temsilcileri ile online mesajlaşma ve videolu görüşmeler yapabilecekler. Uzman eğitimciler ve akademisyenlerin canlı seminerlerine katılarak bilgi alabilecekler.

Benzersiz Bir Sanal Fuar Deneyimi Sizi Bekliyor!

Fuarın gerçekleşeceği sanal sistem Türkiye’de henüz benzeri olmayan ve Dünya’da ise ender rastlanan bir formatta özel olarak tasarlandı. Öğrencilerin çok da yabancı olmadığı mobil oyunlardan esinlenerek geliştirilen sistem 3 boyutlu grafikleri ile tüm cihazlarda kullanılabilecek. Aynı zamanda daha gerçekçi ve etkileyici bir online fuar deneyimi için Android ve IOS uygulamaları da indirilebilecek.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ'den, Üniversite, Adaylarına, Sanal, Fuar,
Yorumlar
Haber Yazılımı