Haber Detayı
13 Ekim 2016 - Perşembe 14:41 Bu haber 1643 kez okundu
 
OMÜ Devlet Konservatuvarı’nda Devir Teslim
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Devlet Konservatuvarı müdürlüğüne atanan Prof. Dr. Olga Hasanoğlu, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’in katılımıyla düzenlenen tören ile görevi Doç. Dr. Can Karahan’dan devraldı.
- Haberi
OMÜ Devlet Konservatuvarı’nda Devir Teslim

OMÜ Güzel Sanatlar Kampüsü’nde gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Bugün bir nöbet değişimi söz konusu ve bizler de buna şahitlik etmek için buradayız. Biz üniversitenin yeni yönetimi olarak yeni bir heyecan taşıyoruz. İddialıyız. Güzel şeyler yapmayı amaçlıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için yeni heyecanlarla yola devam etmek istiyoruz.” dedi.

“Adalet, liyakat ve ehliyet en önemli değer” 
Adalet, liyakat ve ehliyetin kendileri için en temel değer olduğunun altını çizen Rektör Bilgiç, “Bu değerler, bizim sorumluluğumuz döneminde sözde kalmayacak, gerçekten hayat bulacak. Bunların olmadığı yerde huzur olmaz. Çünkü bu değerlerin eksikliği, insanı en çok rahatsız eden şeylerdir. Bizden kaynaklı ve insandan kaynaklı kusur olmamasına çok özen göstereceğiz. Bunu sizler için, üniversitemiz için ve ülkemiz için yapacağız. Enerjimizi boşa harcamak istemiyoruz. Sizlerin de katkı sağlamasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından her iki yöneticiye çiçek takdim eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, yeni müdür Prof. Dr. Olga Hasanoğlu’na başarılar dilerken; üç yıl görev yapan Doç. Dr. Can Karahan’a da yaptığı hizmetler için teşekkür etti. 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ, Devlet, Konservatuvarı’nda, Devir, Teslim, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı