Haber Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 16:44 Bu haber 3193 kez okundu
 
OMÜ Eğitim Fakültesi mezunları diplomalarını aldı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi 2017 - 2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’nde, eğitimlerini başarıyla tamamlayan genç öğretmen adayı mezunlar geleceğe uğurlandı.
EĞİTİM Haberi
OMÜ Eğitim Fakültesi mezunları diplomalarını aldı

Üniversitenin Öğrenci Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen törene; Samsun Valisi Osman Kaymak, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Vedat Ceyhan, fakülte dekanları, öğretim elemanları ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan törende ilk olarak Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Vedat Ceyhan konuştu.  Ceyhan, “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in ‘Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ sözünün sorumluluğunu anlayarak mesleğinizi yapmayı Allah nasip etsin.” Dedi.

 

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç de ,” Şu bir gerçek ki üniversite döneminiz, hayatınızın ilerleyen dönemlerinde hep güzel anılarla hatırlayacağınız bir dönem olacaktır. Bu yeni dönemde, hayat boyu eğitim süreciniz başlamış olacaktır. Asla buradan öğrendiklerinizle yetinmeyeceksiniz. Güncel ihtiyaçlara göre beceriler kazanmak için bu öğrencilik dönemini sürdüreceksiniz. Çünkü sizlere teslim edilen gençlik bizim geleceğimizin garantisidir. Ülkemizin geleceği sizlere emanettir. Hayatta her şey olmak mümkün ancak insan olarak kalabilmek en önemli özelliklerinizden birisi olacaktır. Sizi yeni hayatınıza uğurlarken bizler mutlu ve gururluyuz. Hepinizi kutluyor, Allah’a emanet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Samsun Valisi Osman Kaymak ise şunları söyledi: “ Öğrenme süreci mezuniyetle bitmez, aksine yaşam boyu devam eder. Bu şuurla, bir yandan öğrencilerinizi en güzel biçimde yetiştirmeye gayret ederken bir yandan da kişisel ve mesleki gelişiminizi sürdürmeye devam edeceğinizi umuyorum. Binlerce yıllık süreçteki tecrübelerimizle sahip olduğumuz kültürel birikimimiz ve medeniyet değerlerimiz, temel dayanağınız ve motivasyonunuz olmalıdır.

Diğer taraftan içinde bulunduğumuz asırda her türlü bilimsel ve teknolojik imkândan en verimli biçimde yararlanabilmelisiniz. Unutmayınız ki sizler tarihi binlerce yıl öncesine uzanan ve Millî Mücadele meşalesinin yakıldığı bir şehir olan Samsun’da öğrenim gördünüz. Sizlere yüksek öğrenim imkânı sağlayan devletinize, milletinize, ailelerinize olduğu gibi Samsun’a karşı da bir vefa borcunuz olduğunu aklınızdan çıkarmayınız. Bu sebeple sizleri bundan sonraki hayatınızda Samsunumuzun gönüllü elçileri olarak gördüğümüzü hatırlatmak istiyorum.”

Dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödüllerinin verilmesiyle devam eden mezuniyet töreninde; Fakülte birincisi Hilal Kumaş’a ödül ve başarı belgesini Vali Kaymak, Fakülte ikincisi Rümeysa Akarslan’a Rektör Bilgiç, Fakülte üçüncüsü Elif Ateş’e ise Prof. Dr. Vedat Ceyhan takdim etti. Ardından Fakültede dereceye giren bölüm mezunları ile diğer genç öğretmen adaylarına başarı belgeleri akademisyenler tarafından sunuldu.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ, Eğitim, Fakültesi, mezunları, diplomalarını, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı