Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 18:46 Bu haber 1332 kez okundu
 
OMÜ Güzel Sanatlar Sergisi Sanal Ortamda Açıldı
OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi Sanal Ortamda Açıldı
EĞİTİM Haberi
OMÜ Güzel Sanatlar Sergisi Sanal Ortamda Açıldı

gerçekleştirdiği mezuniyet sergileri, Covid-19 (koronavirüs) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bu yıl sanal ortama taşındı.

 

OMÜ GSF Kampüsü’ndeki Sanat Galerisi’nde açılan 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılı Sanal Mezuniyet Sergisi’nde Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Resim Bölümü ile Seramik ve Cam Bölümünden toplam 35 öğrencinin 120 çalışması internet yoluyla sanatseverlerin ilgi ve beğenisine sunuldu.

 

Sergide; öğrencilerin eğitim-öğretim sürecinde tasarladıkları afiş, basın ilanı, dergi, broşür tasarımları, infografikler, kurumsal kimlik, ambalaj, etiket, stant, albüm kapağı, mobil uygulama arayüz ve katalog tasarımları, resim ve seramik çalışmaları ile cam tasarımları gibi farklı türde eserler yer aldı. Öğrenciler, mezuniyet sergilerinin dijital ortamda sunulmasıyla farklı bakış açıları ve sanatsal duyarlılıkla ürettikleri eserlerini teknolojinin sunduğu olanaklardan yararlanarak daha çok kişiye ulaştırma fırsatı buldu.

 

GSF yönetimi de sergi vesilesiyle “Öğrencilerimizi ve onların yetiştirilmesinde emeği geçen tüm öğretim elemanlarımızı tebrik ediyor, kendilerine sanat dolu bir yaşam temenni ediyoruz.” mesajını paylaştı.

 

Sanal Mezuniyet Sergisi’ne aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

https://tinyurl.com/omugsfsergi

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ, Güzel, Sanatlar, Sergisi, Sanal, Ortamda, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı