Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 16:30 Bu haber 1710 kez okundu
 
OMÜ KOBİ ve Girişimcilik Topluluğu Türkiye’de ilk 30 arasında
19 Mayıs Üniversitesi öğrenci topluluğu olan Kobi Ve Girişimcilik Topluluğu geçtiğimiz hafta Born Global İstanbul’ a katıldı.
- Haberi
OMÜ KOBİ ve Girişimcilik Topluluğu Türkiye’de ilk 30 arasında

Türkiye İhracatçılar Birliği tarafından her sene düzenlenen Türkiye İnovasyon Ve Girişimcilik Haftası’nı bu yıl 6-9 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. 

 Etkinliğe , Türkiye’nin en büyük ve alanında teknolojiye yön veren tüm firmaları katıldı. Etkinlik 9 Aralık günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı konuşmayla sona erdi.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nin bünyesinde barındırdığı öğrenci topluluklarından henüz 3 yıl önce öğrenciler tarafından kurulan Kobi Ve Girişimcilik Topluluğu, Samsun’da  ve Türkiye’nin her yerinde fabrika ve şirketlere teknik geziler düzenleyip, teorik eğitimin yanı sıra öğrencileri pratikle de buluşturmayı amaçlıyor. Topluluk,  tecrübe paylaşımına önem verip güçlü iş adamlarıyla öğrencileri aynı masada bir araya getirmenin yanı sıra,  Samsun’a  çok önemli girişimcileri ve mucitleri  de getiriyor. 

 Ulusal en iyi 30 öğrenci toplulukları arasına kendi adını yazdıran OMÜ Kobi Ve Girişimcilik Topluluğu , kendini ve yaptıklarını tanıtması için İstanbul Born Global ‘ e davet edildi.   

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: OMÜ, KOBİ, ve, Girişimcilik, Topluluğu, Türkiye’de, ilk, 30, arasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı