Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 22:57 Bu haber 469 kez okundu
 
OMÜ’lü Akademisyenler Samsun Toprağını Sarp Sınırına Götürüyor
OMÜ’lü Öğretim Görevlileri Hayrettin Katipoğlu ve Mehmet Mustafa Tilekli,Samsun’un çeşitli yerlerinden aldıkları topraklarla Sarp Sınır Kapısı’nda bulunan şehitliğe fidan dikme etkinliği gerçekleştirecek
- Haberi
OMÜ’lü Akademisyenler Samsun Toprağını Sarp Sınırına Götürüyor

 

 

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlileri Hayrettin Katipoğlu ve Mehmet Mustafa Tilekli, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza atacak.

Şehitliklerden alacakları toprakla fidan dikecekler

OMÜ ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesi’nin desteğiyle gerçekleşecek etkinlikte, Samsun’daki Tütün İskelesi’nden bisikletle yola çıkacak olan iki akademisyen, çeşitli köylerden ve güzergâhtaki Fatsa, Espiye, Arsin ve Ardeşen’de bulunan şehitliklerden temsili olarak toprak alacak. Son olarak ise varış noktası olan, Türkiye-Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısında bulunan şehitliğe aldıkları topraklarla birlikte fidan dikecekler. Beş gün sürmesi planlanan etkinlikte akademisyenler, yaklaşık olarak 550 kilometrelik yolu pedallayarak geçecek.

Rektör Bilgiç’e özel formayı hediye ettiler

Etkinlik öncesi akademisyenler, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Faruk Tan’la birlikte Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç’i ziyaret etti. Etkinlikle ilgili çeşitli bilgiler veren akademisyenler, Rektör Bilgiç’e etkinlikte giyecekleri ve özel olarak hazırlanan formayı hediye etti.

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise organizasyonun önemli ve anlamlı bir etkinlik olduğunu ifade ederek bisikletle yola çıkacak iki akademisyene başarı ve sağlık dilekleriyleteşekkür etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ’lü, Akademisyenler, Samsun, Toprağını, Sarp, Sınırına, Götürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı