Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 23:14 Bu haber 462 kez okundu
 
OMÜ’ lü öğrencilerden çevre temizliği
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Optisyenlik bölümü öğrencileriAtakum’unKurupelit bölgesinde bulunan yat limanında çevre temizliği yaptı.
YAŞAM Haberi
OMÜ’ lü öğrencilerden çevre temizliğiOndokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluOptisyenlik bölümü öğrencileri Atakum’da bulunan yat limanı etrafında çevre temizliği yaptı. Temizlik öncesinde kiraladıkları bisikletlerle “İnsan için Spor, Doğa için Temizlik” sloganıyla yola çıkan Optisyenlik bölümü öğrencileri çevreye zararı olabilecek kola şişesi, yiyecek kapları, şişeler, olta misinaları, kutu kartonları gibi birçok cam, kâğıt ve plastik atıklarıtoplayarak doğaya zarar vermelerini engellediler.

“ÇÖZÜM TEMİZLEMEK DEĞİL KİRLETMEMEK”
Grup adına açıklamalarda bulunan Optisyenlik bölümü öğrencisi Cansu KAYA: “ Hepimizin nefes aldığımız havaya, içtiğimiz suya kısacası doğaya karşı sorumluluklarımız var.Gönül isterdi ki bugün burada tek bir çöp dahi bulamayalım. Ama doğayı temizleyenler gibi kirletenler de maalesefyine biz insanlarız.” dedi. Temizlik esnasında yanlarından geçen insanlardan olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden KAYA:“Bizler yaklaşık bir saattir burada temizleme çalışması yaptık. Etrafımızdan insanlar gelip geçerken tebrik edenler de oldu. Umarım farkındalık oluşturmak için gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik amacına ulaşır. Çözümün temizlemek değil kirletmemek olduğunu anlatmaya çalıştık.Bunun bilinciyle yaşamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ’, lü, öğrencilerden, çevre, temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı