Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 12:01 Bu haber 1694 kez okundu
 
OMÜ Mühendislik Öğrencileri Samsun Yurt Savunma Sanayi'ni gezdi
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi, OMÜ Mühendislik Fakültesi'nde ve Samsun Üniversitesi'nde eğitimlerini sürdüren geleceğin mühendislerine yönelik 'İş Yaşamına Hazırlık' etkinliklerini sürdürüyor
EĞİTİM Haberi
OMÜ Mühendislik Öğrencileri Samsun Yurt Savunma Sanayi'ni gezdi

MMO Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği ile Samsun Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümlerinde öğrenim görmekte olan öğrenci üyelerine yönelik Organize Sanayi Bölgesi'ndeki(OSB) Samsun Yurt Savunma Sanayi’ne 'Teknik Gezi' düzenledi.

 

BİLGİ, BİRİKİM VE DONANIM

MMO Samsun Şubesi'ne üye 44 öğrenci, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Barış Küçük ve İmalat Şefi Mehmet Yılmaz eşliğinde fabrikayı gezdi. Küçük ve Yılmaz öğrencilere fabrika hakkında genel bilgiler verdikten sonra robotik bölümü, imalathane, CNC alanı, CMM bölümü ve kalite kontrol bölümlerini gezdirerek yürütülmekte olan çalışmaları anlattı. MMO Samsun Öğrenci Üye Komisyonu Başkanı Ayşe Güdükçam, "MMO Samsun Şubesi, okul yaşantımız ve iş yaşantımız arasındaki geçecek olan süreçte okulumuzun yanı sıra, bizlerin bilgi birikim ve donanımlarını artırma çabası içerisinde. Bu kapsamda düzenledikleri teknik geziler ve etkinlikler devam edecek" dedi.

 

GÜRKAN: DİL EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMLİ

'Teknik Gezi' ile ilgili bir açıklamada bulunan MMO Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Gürkan ise, "Öğrenci üyelerimizin gelecekte yer alacakları iş yaşamına hazırlıklı olarak başlayabilmelerini önemsiyoruz. Rekabetin yoğun yaşandığı, farkındalık yaratabilen ve donanımlı olanın önünün açık olduğu iş yaşamında öğrencilerimizin almakta oldukları rutin eğitimin yanı sıra yabancı dil eğitimlerine ağırlık vererek ikinci hatta üçüncü yabancı dile sahip olabilmek için uğraş vermeleri gerektiğine inanıyor, buna sürekli vurgu yapıyoruz. Öğrencilerimizin ayrıca tasarım ve inovasyon kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik eğitimlere yönelmeleri de gerekiyor" diye konuştu.

 

'TEKNOLOJİ FİRMALARI ARTMALI'

Samsun Yurt Savunma Sanayi gibi teknoloji firmalarının Samsun'da bulunmasının üretime, istihdama ve ihracata büyük katkı sağladığına dikkati çeken Gürkan, "Firma bunun yanı sıra eğitim sürecindeki öğrencilerimiz için de katma değer yaratıyor. Bu tür teknoloji firmalarının Samsun’da sayılarının artması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme gayretindeyiz. MMO Samsun Şube olarak, Öğrenci Üye Komisyonu ile koordineli çalışarak öğrenci üyelerimizin mesleki ve sosyal gelişimine yönelik çalışmalarımız sürecek" dedi.

 

SAMSUN YURT SAVUNMA'NIN ÖNEMİ

Kadir Gürkan ayrıca, öğrenci üyelerine yönelik yürütmekte oldukları çalışmalarında Samsun’da bulunan imalatçı firmaların her zaman destek olduklarını, bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını da ifade ederek, "Samsun Yurt Savunma Sanayi, 'Savunma Sanayi Sektörü'nde gerek Samsun gerekse ülkemiz için önemli bir kuruluş. Kalite, AR-GE- ve teknoloji konusunda ciddi atılımlar yapan firmamız, örnek bir kuruluş olma yolunda ilerliyor. Sürdürülmekte olan ilave yatırımlar ile gerek üretim gerekse istihdam açısından artış sağlayacaklarına inanıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ, Mühendislik, Öğrencileri, Samsun, Yurt, Savunma, Sanayi'ni, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı