Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 15:18 Bu haber 337 kez okundu
 
Omü’nün Tübitak Bilim Şenliği Protokol Çalışmaları Sürüyor
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ile Atakum İlçe Milli Eğitimarasında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 4007 Bilim Şenliği organizasyonu düzenlemesi adına işbirliği protokolü imzalandı.
EĞİTİM Haberi
Omü’nün Tübitak Bilim Şenliği Protokol Çalışmaları Sürüyor

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkanlığı tarafından çağrı metninde belirtilen 4007 Bilim Şenliği kapsamında hazırlanan söz konusu protokol; OMÜ ile Atakum İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim, bilim, sanat, spor ve kültürel alanlardaki iş birliğini gözetiyor.

 

Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehmi Yazıcı ve Atakum İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik protokole imza attılar.

 

İmzalanan protokolle hayata geçirilmesi planlanan “Atakum Atakta Bilim Şenliği” adlı projenin desteklenmesi durumunda OMÜ ile Atakum İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, uygun yer ve zamanlarda kullanıma sunulmak üzere personel görevlendirilmesi, yazışmaların takibi gibi imkânlardan karşılıklı olarak yararlanılabilecek.

 

Protokol çerçevesinde; öğrenci toplulukları faaliyetleri, tanıtım çalışmaları ve öğretim üyelerince verilecek akademik destek de OMÜ’nün yükümlülükleri arasında yer alıyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Omü’nün, Tübitak, Bilim, Şenliği, Protokol, Çalışmaları, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı