Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 16:33 Bu haber 667 kez okundu
 
OMÜ’nün Uluslararası Öğrencilerine Fabrika Gezisi
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uluslararası Öğrenci Ofisi, Üniversitede öğrenim gören uluslararası öğrenciler için Sampa Otomotiv Fabrikası’na gezi düzenledi.
EĞİTİM Haberi
OMÜ’nün Uluslararası Öğrencilerine Fabrika Gezisi

OMÜ Danışma Kurulunun aldığı karar doğrultusunda düzenlenen geziye; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Öğr. Gör. Tahsin Atalay, Öğr. Gör. İsmail Hozdiç ve Uluslararası Öğrenci Ofisi Sorumlusu Ahu Gürbüz de eşlik etti.

 

Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Erol Kerim Yalçın ve AR-GE Merkezi Proje Sorumlusu Erdem Şahinkaya ile fabrika personeli tarafından karşılanan öğrenciler,  fabrika hakkında genel bilgi aldıktan sonra fabrikayı gezerek ağır vasıtalar için elde edilen; çekici ve dorselerin yedek parçaları, makastan, kabine, stabilizer denge ve viraj kolları, fren, şaft, dingil, V kolu ve çekici kolu, motordan, havalı süspansiyon körükleri, dorse ekipmanlarına uzanan geniş ürün grubunda otomotiv parçalarının nasıl elde edildiğini ve üretim sürecini yerinde öğrendiler. Ayrıca yetkililer, fabrikanın teknolojisi ve iş süreçlerine tanık olan öğrencilerin sorularını da yanıtlayarak onları merak ettikleri hususlar konusunda aydınlattı.

 

Samimi bir sohbetin ardından, Sampa Otomotiv Sanayi ve Ticaret Fabrikası’nın önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile gezi sona erdi.

 

Uluslararası Öğrenci Ofisi, OMÜ’nün uluslararası öğrencilerini, Samsun’un önde gelen sanayi firmalarıyla buluşturmaya devam edecek.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ’nün, Uluslararası, Öğrencilerine, Fabrika, Gezisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı