Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 14:14 Bu haber 1546 kez okundu
 
OMÜ, OKA Destekli 10 milyon TL’lik Projeye imza attı
OMÜ’de araştırma geliştirme (AR-GE) ve ürün geliştirmenin (ÜR-GE) yanı sıra eğitsel ve kültürel iş birliğine yönelik protokol ile 10 milyon TL’lik “Omail Millî e-Posta ve Kamu Veri Merkezi Projesi”nin ön mutabakat metnine imza atıldı.
EKONOMİ Haberi
OMÜ, OKA Destekli  10 milyon TL’lik Projeye imza attı

OMÜ ve KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. ile iş birliği protokolü, bunun yanı sıra da Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının (OKA) 2020 yılı bütçe dönemi için güdümlü proje destekleri kapsamındaki “Omail Millî E-Posta ve Kamu Veri Merkezi Projesi”nin ön mutabakat metninin imza töreninde taraflar, OMÜ Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

 

“Aselsan’ın Yerlileşme ve Millîleşmedeki Rolü” başlığıyla OMÜ’de konferans veren Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün’ün de eşlik ettiği imza törenine; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Erkut Tekinkaya ve Kamu Satış Direktörü Erkan M. Mızrak, Qetra Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Mehmet Çelik, OMÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş ile ilgili şirketlerin yetkilileri katıldı.

 

 

İmza töreninde ilk olarak OMÜ ve KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. arasındaki iş birliği protokolü imzalandı. Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ile KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Erkut Tekinkaya ve Kamu Satış Direktörü Erkan M. Mızrak’ın imzasını taşıyan iş birliği protokolü; Üniversite-sanayi iş birliğini ve iyi ilişkileri güçlendirmek amacıyla eğitsel ve kültürel iş birliğinin yanı sıra, ortak AR-GE, ÜR-GE ve bilimsel çalışmaları kapsıyor.

 

İş birliği protokolünün hemen ardından da “Omail Millî E-Posta ve Kamu Veri Merkezi Projesi”nin ön mutabakat metninin imzaları; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Erkut Tekinkaya ve Kamu Satış Direktörü Erkan M. Mızrak ile Qetra Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. Genel Müdürü Mehmet Çelik tarafından atıldı.

 

 10 milyon TL’lik maliyeti ön görülen projeye, sözleşme makamı olarak OKA 7 milyon TL katkıda bulunacak, projenin 3 milyon TL’si de proje ortakları tarafından karşılanacak. Sağlanan bu iş birliğinde; OMÜ Bilgisayar Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, proje uygulayıcısı olarak görev yapacak, OMÜ-TTO, KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş. ile Qetra Bilişim Hizmetleri Ltd. Şti. ise proje iştirakçileri konumunda olacak.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ,, OKA, Destekli, , 10, milyon, TL’lik, Projeye, imza, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı