Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 17:52 Bu haber 469 kez okundu
 
Omü, Proje Üreten Lisans Öğrencilerine Destek Sağlayacak
Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) lisans düzeyinde öğrenim gören öğrenciler, yaptıkları araştırma ve projeler içinilk defa Üniversitenin BAP bütçesinden destek alabilecek.
EĞİTİM Haberi
Omü, Proje Üreten Lisans Öğrencilerine Destek Sağlayacak

 

“OMÜ öğrencilerine proje deneyimi kazandırıyor”

1914 Kodlu Lisans Öğrencisi Katılımlı Araştırma Projeleri kapsamında Üniversitenin BAP bütçesinden öğrencilere sağlayacağı destekle OMÜ, öğrencilerin araştırma kültürü ve proje deneyimi kazanmasını ve bilimsel faaliyetlerde bulunmasını hedefliyor.

“12 ayla sınırlı 5 bin TL destek”

OMÜ’nün 4 yıl ve üzeri süre ile lisans düzeyinde öğretim veren birimlerinin örgün öğretim programlarına kayıtlı öğrencilerinden oluşan bilimsel araştırma ve geliştirme faaliyetlerini içeren tek disiplinli veya disiplinler arası projeler olan “1914 Kodlu Lisans Öğrencisi Katılımlı Araştırma Projelerinin her birine, BAP bütçesinden 12 ayla sınırlı 5 bin TL destek verilecek.

En az bir, en fazla 5 lisans öğrencisinin araştırmacı olarak yer alabileceği projelerin yürütücülüğünü ise OMÜ’nün öğretim üyeleriyle; Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinde uzmanlığını tamamlayan, Güzel SanatlarFakültesinde de yeterlilik eğitimini bitirmiş OMÜ mensubu araştırmacılar yapabilecek.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Omü,, Proje, Üreten, Lisans, Öğrencilerine, Destek, Sağlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');