Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 11:13 Bu haber 675 kez okundu
 
OMÜ Rektörü Sait Bilgiç Minik Öğrencilere Masal Anlattı
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “Size Bir Masalımız Var Çocuklar” projesi kapsamında minik öğrencilere masal anlattı.
EĞİTİM Haberi
OMÜ Rektörü Sait Bilgiç  Minik Öğrencilere Masal Anlattı

 

OMÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema (RTS) Bölümü öğrencileri, Çarşamba Anafartalar İlkokulu paydaşlığında geliştirdikleri “Size Bir Masalımız Var Çocuklar “ başlıklı sosyal sorumluluk Projesin hayata geçirdiler.

 

Projeye  destek veren Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç de İletişim Fakültesi Stüdyosu’nda program çekimine katılarak Çarşamba Anafartalar İlkokulunda eğitim gören çocuklara masal anlattı.

 

Program her hafta perşembe günleri saat 21:00 OMÜ Radyo’da

 

Her hafta perşembe günleri saat 21:00’de OMÜ Radyo’da yayımlanacak programın çekiminde Rektör Bilgiç’in anlatımıyla masalların eğlenceli dünyasında zevkli ve öğretici bir yolculuğa çıkan minik öğrenciler heyecan ve mutluluklarıyla ilgi odağı olurken, program öncesi Rektör Bilgiç’i çiçeklerle karşıladılar.

 

Zamanla unutulan radyoda masal dinleme alışkanlığı ve kültürünü çocuklarla tanıştırmayı amaçlayan “Size Bir Masalımız Var Çocuklar” projesinin program çekiminde Rektör Bilgiç’e; İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Dekanı Hasan Tahsin Keçeligil, Mehmet Tülazoğlu Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İbrahim Turan, Rektör Danışmanı ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Onur Bekiroğlu, RTS Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nursel Bolat, Fakülte akademisyenleri, Anafartalar İlkokulu Müdürü İsa Kuru, Öğrenci Konseyi Başkan Vekili Onur Şen, proje yürütücülerinden RTS Bölümü öğrencileri Nurdan Saygın ile Mehmet Akif Murtazaoğlu eşlik etti.

 

Rektör Bilgiç miniklerin masal dedesi oldu

 

“Sait Dedenizden size bir masal” diyerek minik öğrencilerin heyecanına ortak olan Rektör Bilgiç, “İyi Kalpli Adam Kötü Kalpli Adam” adlı masalı, kendisini ilgiyle dinleyen öğrencilerle paylaştı. Masalın sonunda yer alan “Gökten üç elma düşmüş; biri anlatana, biri dinleyenlere, diğeri ise kuş dili bilenin başına” cümlesiyle masalı tamamlayan Rektör Bilgiç, çocuklara hitaben iyi insan olmanın önemini, her insanın hayatta zenginlik ya da fakirlikle karşılaşabileceğini ancak iyi, vicdanlı ve merhametli insan olabilmenin en büyük erdem olduğunu dile getirdi. Rektör Bilgiç, kendisine kulak veren küçük dinleyicilerine, kişileri zengin yahut yoksul olarak ayırt etmeksizin insanlık ve dünya için faydalı bir birey olmanın önemini anlatarak öğütler verdi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ, Rektörü, Sait, Bilgiç, , Minik, Öğrencilere, Masal, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı