Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 20:38 Bu haber 1107 kez okundu
 
OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Devir Teslim
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün yeni müdürü İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Bolat, düzenlenen törenle görevini teslim aldı.
- Haberi
OMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Devir Teslim

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlük makamında gerçekleşen devir teslim töreninde Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Enstitü Müdürlüğü görevine getirilen Prof. Dr. Ali Bolat’a görevini teslim ederek başarılar diledi.

Devir teslim töreni öncesi konuşan Rektör Sait Bilgiç, eski Müdür Prof. Dr. Bozkurt Koç’a Enstitüye verdiği emekler için teşekkür ederek şöyle devam etti: “Bozkurt Hocamız 3 yıldır büyük bir gayretle iyi çalışmalarda bulundu. Görev değişikliğinin sebebi, Üniversitemizin Psikoloji Bölümünde kendisine duyduğum ihtiyaçtan dolayıdır. Ancak ihtiyaç duyduğumuz her zaman Enstitü için yardıma koşacağını biliyorum. Ali Bolat Hocamız da, Bozkurt Hocamızdan sonra bu görevi en iyi şekilde yapabileceğini düşündüğümüz bir akademisyenimiz. İnşallah o da Enstitü için yapılan çalışmaları kaldığı yerden devam ettirecek. “

Yöneticiliğin bir fedakârlık işi olduğuna dikkat çeken Rektör Bilgiç “Yöneticilik gayret ve sabır gerektiriyor. Görev süresince de yıkıcı değil yapıcı davranarak geride iyi izler bırakmak önemli olan.” diye konuştu.

Görevi Prof. Dr. Ali Bolat’a devreden Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bozkurt Koç da “3 yıl boyunca elimizden geldiği kadarıyla Üniversitemiz ve ülkemiz adına gayret göstermeye çalıştık. Bunu yaparken de Rektör Hocamızın ifade ettiği gibi bir hizmet anlayışı çerçevesinde hareket ettik. Bu bir bayrak yarışı ve bundan sonraki süreçte Ali Hocamın bu görevi layıkıyla yapacağına inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum, Sayın Rektörümüze de güzel sözleri için ve teslim töreninde bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeni Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Bolat da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bozkurt Koç Hocamızın Enstitü için çok güzel işler yaptığını gördüm. Benim şansım, Bozkurt Hocam gibi bu işin hakkını veren bir akademisyenden bu işi devralmak. Bu sebeple kendisine teşekkür ediyorum. Bundan sonra bana düşen, bu görevi hakkıyla yerine getirmek ve birimi bir adım daha öteye taşımaktır. Cenab-ı Hak mahcup etmesin inşallah.”

Enstitüleri üniversitelerin beyni ve düşünen kurumları olarak nitelendiren Müdür Ali Bolat “Fiziki olarak çok yer kaplamasalar da özgül ağırlık olarak çok ötede bir anlamları var. Bu durumun bilincinde bir akademisyen olarak elimden gelen hizmeti vermeye gayret göstereceğim. Sayın Rektörüme de takdirlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Devir teslim törenine ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve akademisyenler de katıldı.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ, Sosyal, Bilimler, Enstitüsü’nde, Devir, Teslim,
Yorumlar
Haber Yazılımı