Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 19:54 Bu haber 571 kez okundu
 
OMÜ Teknopark’ta tanışma yemeği
Samsun Büyükşehir Belelediye Başkanı Mustafa Demir Samsun Teknopark'ı ziyaret etti.
- Haberi
OMÜ Teknopark’ta tanışma yemeği

Teknopark ziyareti öncesi Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i Rektörlük makamında ağırladı.

 

Makamdaki ziyarete ayrıca; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Faruk Tan ve Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş iştirak etti.

 

Kurumlar arası iş birliğinin, iletişim ve dinamizmin öneminin farkında olduklarını belirten Rektör Bilgiç, Başkan Demir'i Üniversitede görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek gösterilen ilgi ve teveccüh için teşekkür etti. Görüşmede, yeni dönemde Üniversite ve Büyükşehir Belediyesi arasındaki muhtemel iş birlikleri ve geleceğe dönük çalışmalara ilişkin değerlendirmeler paylaşıldı.

 

Ziyarette ayrıca; Rektör Bilgiç ve Başkan Demir karşılıklı hediye takdiminde bulundu.

 

Başkan Demir, yemekte Samsun Teknopark ekibi ve akademisyenleriyle tanıştı

 

Rektörlükteki ziyaretin ardından Başkan Demir, kendisine eşlik eden Rektör Bilgiç ve beraberindekilerle Samsun Teknopark'a geçti. Girişimci fikirlerin, teknoloji ve inovasyonun hayata geçirilmesinde OMÜ'nün en önemli merkezlerinden biri olan Samsun Teknopark'ta Başkan Demir, Rektör Bilgiç ve diğer yetkilileri Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak ve çalışanlar karşıladı. Teknoparktaki etkinliğe ayrıca, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu da katıldı. Verilen yemekte ise Teknopark ekibi, yanı sıra da yeni nesil teknoloji ve inovasyona dair faaliyetler yürüten akademisyen ve araştırmacılarla tek tek tanışan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Teknopark'ın, inovasyon kültürünün kökleşmesi ve yeşermesi için Üniversite ve şehir adına hayati ve değerli bir misyon üstlendiğini vurgulayarak her bir akademisyen ve çalışanla tanışmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ, Teknopark’ta, tanışma, yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı