Haber Detayı
24 Kasım 2021 - Çarşamba 15:11 Bu haber 1588 kez okundu
 
Omü Tıp Fakültesi Akademisyenlerine Antalya’dan 2 Ödül
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi öğretim üyeleri,Antalya’da düzenlenen kurultaylarda uluslararası ve ulusal ölçekte 2 ödül aldı.
BİLİM-TEKNOLOJİ Haberi
Omü Tıp Fakültesi Akademisyenlerine Antalya’dan 2 Ödül

43. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Ulusal Kurultayı 550’nin üzerinde Plastik Cerrahın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 Kurultayda OMÜ Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Demir, Prof. Dr. Lütfi Eroğlu, Prof. Dr. Tekin Şimşek, Dr. Öğr. Üyesi Kamil Yıldırım, oturum, panel başkanlıkları ve sunumlarıyla Arş. Gör. Dr. Emre Kıymık, Arş. Gör. Dr. İlker Altundağ ve Arş. Gör. Cihan Gençtürk,sözel ve poster bildiri katılımlarıylaOMÜ’yü başarıyla temsil etti.

 

Asistan Bildiri Yarışması Klinik Kategorisinde Birincilik Ödülü

Ayrıca Plastik Cerrahi Anabilim Dalıuzmanlığıalan Op. Dr. Hakan Aktaş, ‘Kliniğimizde KutanözMalignMelanom Nedeniyle Tedavi Edilen Hastaların Retrospektif Değerlendirilmesi’ başlıklı tez çalışmasıyla Asistan Bildiri Yarışması Klinik Kategorisinde birincilik ödülü kazandı.

OMÜ Tıp Fakültesi’ni bölgede önemli bir referans hastane olarak gerçekleştirdiği deri malignmelanomları cerrahi tedavi sonuçlarının paylaşımı açısından yerli ve yabancı literatüre de büyük katkı sağlayacak.

 

Sıradışı Araştırma Ödülü Yarışması İkinciliği

1000 katılımcının 300 bildiriyle katıldığı 12. Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi'nde ise Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Koray Karabekiroğlu ve çalışma arkadaşları tarafından sunulan "Digital Video Analysıs Of EmotionalFacialMovements of TheCildrenWithAttentionDeficitHyperactivityDisorder" başlıklı çalışma 'Sıradışı Araştırma Ödülü' (OutstandingResearchAward) yarışmasında ikinci oldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak çalışmaları ve başarıları nedeniyle öğretim üyeleri ve araştırma görevlilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Omü, Tıp, Fakültesi, Akademisyenlerine, Antalya’dan, 2, Ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı