Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 19:26 Bu haber 3081 kez okundu
 
OMÜ Tıp Fakültesi'nden 267 Doktor Mezun Oldu
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında OMÜ Tıp Fakültesi’nden 31’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 267 öğrenci mezun oldu.
SAĞLIK Haberi
OMÜ Tıp Fakültesi'nden 267 Doktor Mezun Oldu

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında OMÜ Tıp Fakültesi’nden 31’i yabancı uyruklu olmak üzere mezun olan  267 öğrenci için  OMÜ Öğrenci Sosyal Yaşam Merkezi’nde Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni düzenlendi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Tıp Fakültesi 41. Dönem Türkçe Tıp Bölümü birincisi Samet Çetin ve İngilizce Tıp Bölümü birincisi Beril Kırmızıgül mezun öğrenciler adına konuşma yaptılar.

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında OMÜ Tıp Fakültesi’nden 31’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 267 öğrenci mezun oldu. OMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Dağdemir, öğrencilere bundan sonraki meslek yaşantılarında başarılar diledi.

 

Öğrencilerin iyi birer doktor olacağına inandığını vurgulayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, “2018-2019 yılı mezuniyet törenine hoş geldiniz. Bu mutlu günde birlikte olmak bizi de mutlu etti. Bu yıl mezunlarımızın sadece mezun olmaktan kaynaklanan mutluluklarına ilave olarak bir de ayrıca taşıdıkları gurur var. O da genç doktorlarımızın 19 Mayıs 1919’un 100. Yıl mezunu olmalarıdır. OMÜ, Türk üniversiteleri içerisinde çok saygın bir yere sahiptir.

 

Dünya üniversiteleri arasında da ilk bin üniversite içerisinde yer alıyor. Başarılarımızla da önemli üniversiteler arasında yer alıyoruz. OMÜ Tıp Fakültesi, sahip olduğu imkânlar ve hocaları ile hakikaten başarıya layık olan bir fakülte olarak sizlerin bundan sonraki hayatınızda aldığınız eğitimin bazı eksikliklerine rağmen önemli olduğu, iyi bir hekim olduğunuzu yaşayarak göreceğinize inanıyorum. Hepinize meslek hayatınızda başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum.” diye konuştu.

 

Samsun Valisi  Osman Kaymak ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi: " Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkiye’nin saygın fakültelerinden birisidir. Doktorluk kutsal bir meslektir. Bütün insanların da size saygı duyduğunu düşünüyorum. Siz, bu yönüyle doktorluk mesleğini seçtiniz ve zorlu bir eğitim sürecini geride bıraktınız. Sizler boş vakitlerinizden fedakârlık yaparak, hem ailenizin hem de kendinizin gurur duyacağı bir mezuniyete ulaştınız. Sizde emeği geçen herkese teşekkür ederim.  Sizlere de meslek hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve diplomaları, Vali Osman Kaymak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Daha sonra mezuniyet kütüğüne dönem birincileri tarafından plaket çakıldı.

 

Törene ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim görevlileri, öğrenciler ve mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ, Tıp, Fakültesi'nden, 267, Doktor, Mezun, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı