Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 10:48 Bu haber 1119 kez okundu
 
OMÜ TSE Dış Tetkik Süreci Tamamlandı
Kalite Yönetim Sistemi’ne geçen Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen Dış Tetkik Süreci sona erdi.
EĞİTİM Haberi
OMÜ TSE Dış Tetkik Süreci Tamamlandı

Dört gün süren çalışmalar sonrasında OMÜ Rektörlük Senato Salonu’nda süreç kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

 

Toplantıya; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kuran, Prof. Dr. Vedat Ceyhan ve Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, TSE Baştetkikçisi Fatih Sağdıç, TSE Karadeniz Bölge Koordinatörü Adnan Bahadır, TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, TSE Tetkikçileri Mustafa Tıkansak, Nuray Balaban ve Ayşe Akbaba, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, üniversite yönetimi ve daire başkanları katıldı.

“Bu sürec kurumumuzun gelişmesine katkı sağlayacak”

Toplantıda, süreci değerlendiren Rektör Bilgiç, “Bildiğiniz gibi dört gün önce yine bir araya gelmiştik. Bu dört gün içerisinde TSE’den gelen değerli misafirlerimiz, tetkiklerini yaparak çalışmalarını tamamladılar. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu sürecin yürütülmesinde, koordinatör olarak görev yapan Vedat Ceyhan hocamıza ve kalite koordinatörlüğü ekibimize çok teşekkür ediyorum. Elbette bu kadar büyük bir kurumda bir takım eksikliklerimiz olacaktır. Bizim niyetimiz, göremediklerimizi de görerek, OMÜ’yü daha iyi bir kurum haline getirmektir. Bunu da gerçekleştireceğimize inanıyorum.” Dedi.

“Katılımın yüksek olduğu bir tetkik gerçekleştirdik”

Tetkikler esnasında duyulan ilgi ve katılımın yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getiren TSE Baştetkikçisi Fatih Sağdıç, “Dört gün boyunca birlikteydik, sürecin başında fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve daire başkanlarıyla, hep birlikte bu süreçten neler umduğumuzu dile getirmiştim.  Sürecin tamamı umduğumuz gibi gerçekleşti. Sağlık Hizmetleri MYO tetkik sonrası bizlerde güzel izlenimler bıraktı. Bildiğiniz gibi ülkemizde MYO’lar eskisi gibi talep edilmiyor. Buna rağmen OMÜ’nün bölüm açılabilecek düzeyde bir MYO’ya sahip olduğunu görmek dikkatimizden kaçmadı.” şeklinde konuştu

Tetkikleri değerlendiren TSE Samsun Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, TSE Tetkikçileri Mustafa Tıkansak, Nuray Balaban ve Ayşe Akbaba, kendilerinin tetkik yapılan fakülteler ve idari birimlerde, kendilerinin misafirperver bir şekilde karşılandıklarından duydukları memnuniyeti ve mevcut eksikliklerin düzeltilebilecek düzeyde olduğunu tespit ettiklerini vurguladı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ, TSE, Dış, Tetkik, Süreci, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı