Haber Detayı
13 Haziran 2019 - Perşembe 14:09 Bu haber 358 kez okundu
 
OMÜ ve Gürcistan Arasında Eğitim İş Birliği
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Gori Devlet Eğitim Üniversitesi (Gürcistan) arasında ortak bilimsel çalışmalar, eğitim-öğretim ve kültürel iş birliği protokolü imzalandı.
EĞİTİM Haberi
OMÜ ve Gürcistan Arasında  Eğitim İş Birliği

Protokol, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Gori Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Giorgi Sosiashvili tarafından OMÜ Rektörlük makamında imzalandı.

 

Protokol imza töreninde ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu, Samtkhe Javakheti Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Roin Kavreli Shvili, Gori Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Otar Janelidze ve Diş Hekimliği Fakültesi dekanı Prof. Dr. Selim Arıcı hazır bulundu.

 

OMÜ Rektörü Bilgiç ve Gori Üniversitesi Rektörü Sosiashvili, yapılan anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getirerek işbirliğini sürdürmek istediklerini ifade etti.

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Gori Devlet Üniversitesi protokol ile araştırma, eğitim-öğretim konularında her iki üniversitenin öğretim üyeleri, araştırmacıları, uzmanları ve öğrenciler arasındaki ilişkileri teşvik etmek ve bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini birbirlerine aktarmak amaçlanıyor.

 

İmza törenin ardından OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Gori Devlet Eğitim Üniversitesi (Gürcistan) Rektörü Prof. Dr. Giorgi Sosiashvili’ye üniversitenin hediyesini takdim etti.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: OMÜ, ve, Gürcistan, Arasında, , Eğitim, İş, Birliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı