Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 18:20 Bu haber 437 kez okundu
 
OMÜ’ye Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi
“Kalite Yönetim Sistemi”ni benimseyen ve dış tetkik sürecini 2 Ağustos tarihinde başarıyla tamamlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), Türk Standartları Enstitüsünden (TSE) ‘Yüksek Öğrenim ve Eğitim Hizmetleri Sunumu’ kapsamında ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi almaya hak kazandı.
EĞİTİM Haberi
OMÜ’ye Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi

 

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, verdiği "Yükseköğretimde Kalite Standartları" konulu konferansın ardından TSE ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ belgesini OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e törenle teslim etti.

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Prof. Dr. Mehmet Kuran ile Prof. Dr. Mehmet Ali Cengiz, Genel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Samsun Ürün Belgelendirme Müdürü Erol Kaygı, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Göreve başladıkları tarihten itibaren kalite çalışmalarını önemsediklerini ifade eden Rektör Sait Bilgiç “Her zaman kalite sürecini sizlerin katılımıyla başarıya ulaştıracağımıza inandık. Bugünkü toplantının da bu sürece katkı sunacağına inanıyorum.” dedi.

OMÜ’nün 45. yılını kutlamaya hazırlandığına da dikkat çeken Rektör Sait Bilgiç “Yaklaşık 55 bin öğrencisi ve 6 bin 500 çalışanı bulunan bir üniversiteyiz. Şu an 19 fakülteye sahibiz ve bu sayı Üniversitemizin adını simgelerken öğrenci sayımız da Samsun’u simgeliyor. Bu da birbiriyle uyum ve anlam sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: OMÜ’ye, Kalite, Yönetim, Sistemi’, belgesi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
OMÜ’ye Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi
OMÜ’ye Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi
OMÜ’ye Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi
OMÜ’ye Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi
Yorumlar
Haber Yazılımı